Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Прокурор відкликав клопотання про запобіжний захід Татарову

Прокурор відкликав клопотання про запобіжний захід Татарову

Через те, що Татаров є адвокатом, передбачено особливий порядок здійснення кримінального провадження

Прокурор відкликав клопотання про запобіжний захід Татарову
фото: photo.unian.ua

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив заяву новопризначеного прокурора у справі, де фігурує заступник керівника Офісу Президента Олег Татаров, щодо відкликання клопотання про обрання йому запобіжного заходу. Про це повідомляє «Укрінформ» посилаючись на коментар судді ВАКС Тимура Хамзіна.

«Суддя ухвалив: заяву прокурора про відкликання клопотання відносно Татарова задовольнити. Повернути прокурору матеріали клопотання», – сказав суддя.

На початку засідання представник обвинувачення оголосив заяву, нагадавши, що раніше Генпрокурор Ірина Венедіктова змінила групу прокурорів у цій справі.

Він уточнив, що, відповідно до Реєстру адвокатів, Татаров є адвокатом, а стаття 480 КПКУ передбачає особливий порядок здійснення кримінального провадження стосовно адвоката.

«… Ці порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, надалі можуть потягнути за собою визнання зібраних доказів недопустимими… Я відкликаю клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Татарова, бо на даний час ми не можемо повністю стверджувати, що підозра була пред’явлена обґрунтовано», – заявив прокурор.

Захист Татарова не заперечував проти цього клопотання.

Суддя після повернення з нарадчої кімнати його задовольнив.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення й оскарженню не підлягає.

Як повідомлялося, у Національному антикорупційному бюро заявили, що 23 грудня заступник генпрокурора Олексій Симоненко передав провадження за підозрою Татарова від НАБУ до СБУ, і зауважили, що це рішення було ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП. При цьому відмітка в ЄРДР була зроблена о 23:42.

У НАБУ наголосили, що законодавство забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування.

Раніше САП оголосила, що клопотатиме у ВАКС про обрання Татарову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 10 млн грн.

21 грудня Татаров з’явився в НАБУ, де отримав повідомлення про підозру. Також він написав заяву про тимчасове призупинення виконання своїх посадових обов'язків та їх передачу іншій посадовій особі.

Адвокат Татарова Олександр Кузьменко поінформував, що кримінальне провадження НАБУ стосується знижки на парковку в одному з житлових комплексів Києва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті