Папа Римський прийняв відставку лідера католиків Білорусі

Папа Римський прийняв відставку лідера католиків Білорусі

Він кілька місяців не міг потрапити у Білорусь, через те, що підтримував протестувальників

Папа Римський прийняв відставку лідера католиків Білорусі
Тадеуш Кондрусевич
Фото: TUT.BY

Папа Римський Франциск прийняв відставку лідера білоруських католиків, архієпископа Мінсько-Могильовського Тадеуша Кондрусевича. Про це повідомила Служба друку Святого престолу.

Кондрусевич пішов у відставку, пославшись на те, що 3 січня йому виповнилося 75 років. При досягненні цього віку Кодекс канонічного права Римсько-католицької церкви зобов'язує єпископів подати прохання про відставку.

Тимчасовим керівником архієпархії став єпископ Пінської єпархії Казимир Велікосельц, який обійняв посаду апостольського адміністратора.
Нагадаємо: у серпні 2020 року білоруські прикордонники відмовилися пропустити Тадеуша Кондрусевича на територію країни, попри те, що він громадянин Білорусі.

Олександр Лукашенко, коментуючи це, говорив, що Кондрусевич «їздив до Польщі й отримував консультації, як руйнувати нашу країну». Перед цим Кондрусевич критикував вибори президента Білорусі, які, за його словами, провели «нечесно».

Кондрусевич зміг повернутися в Білорусь 24 грудня.

За приблизно два тижні до цього, як пише Tut.by, Кондрусевич подав прохання про відставку, після чого Олександр Лукашенко зустрівся з представником Римо-католицької церкви й обговорив повернення Кондрусевича в Білорусь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті