Міжнародні резерви України на початок року перевищили $29 млрд

Міжнародні резерви України на початок року перевищили $29 млрд

Такий обсяг резервів є рекордним за останні вісім років

Міжнародні резерви України на початок року перевищили $29 млрд
фото: pexels.com

Міжнародні резерви за підсумками 2020 року зросли на 15% і на 1 січня 2021 року сягнули $29,133 млрд (в еквіваленті). Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що такий обсяг резервів є рекордним за останні вісім років (востаннє більший обсяг було зафіксовано ще у вересні 2012 року.

«Збільшити міжнародні резерви загалом на $3,8 млрд у кризовий рік Національному банку вдалося за рахунок послідовної політики на валютному ринку», – наголосили в пресслужбі.

Зокрема, попри те, що в березні 2020 року чистий продаж валюти центральним банком становив $2,2 млрд, і регулятор згладжував коливання в бік знецінення гривні під час запровадження карантинних заходів, обсяги чистої купівлі валюти за рік перевищили $1 млрд.

У НБУ додали, що в 2020 році обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу сягнув $10,4 млрд в еквіваленті – майже стільки ж, скільки було надходжень на користь уряду ($10,3 млрд).

На збільшення обсягу міжнародних резервів у 2020 році також вплинуло підвищення вартості фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) на $2,3 млрд.

У Нацбанку також навели дані за попередній місяць: у грудні 2020 року міжнародні резерви України зросли майже на $3 млрд. Це обумовлено значним рівнем надходжень на користь уряду, а також позитивним сальдо операцій НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Динаміку резервів у грудні визначали такі чинники:

  • по-перше, операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду становили майже $3 млрд (в еквіваленті). Зокрема, $1 млрд (в еквіваленті) надійшов від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП) та $670,2 млн – від розміщення єврооблігацій (ОЗДП). Водночас загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $478,3 млн (в еквіваленті). З цієї суми $414,9 млн були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті;
  • по-друге, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У першій половині грудня на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти через активізацію нерезидентів на аукціонах ОВДП. Національний банк у цей період викупив $378,6 млн в резерви. У другій половині місяця попит на іноземну валюту зріс, зокрема через активізацію бюджетних виплат. Для згладжування девальваційних коливань Національний банк провів декілька інтервенцій з продажу валюти на суму $89,4 млн. Отже, чистий обсяг купівлі валюти центральним банком на міжбанківському валютному ринку в грудні склав $289,2 млн;
  • по-третє, переоцінка фінансових інструментів. Їх вартість у минулому місяці збільшилася на $217,5 млн (в еквіваленті).

Ще одним чинником була переоцінка фінансових інструментів. Їхня вартість минулого місяця зросла на $217,5 млн (в еквіваленті).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті