Міжнародні резерви України на початок року перевищили $29 млрд
Такий обсяг резервів є рекордним за останні вісім років

Міжнародні резерви за підсумками 2020 року зросли на 15% і на 1 січня 2021 року сягнули $29,133 млрд (в еквіваленті). Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Зазначається, що такий обсяг резервів є рекордним за останні вісім років (востаннє більший обсяг було зафіксовано ще у вересні 2012 року.
«Збільшити міжнародні резерви загалом на $3,8 млрд у кризовий рік Національному банку вдалося за рахунок послідовної політики на валютному ринку», – наголосили в пресслужбі.
Зокрема, попри те, що в березні 2020 року чистий продаж валюти центральним банком становив $2,2 млрд, і регулятор згладжував коливання в бік знецінення гривні під час запровадження карантинних заходів, обсяги чистої купівлі валюти за рік перевищили $1 млрд.
У НБУ додали, що в 2020 році обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу сягнув $10,4 млрд в еквіваленті – майже стільки ж, скільки було надходжень на користь уряду ($10,3 млрд).
На збільшення обсягу міжнародних резервів у 2020 році також вплинуло підвищення вартості фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) на $2,3 млрд.
У Нацбанку також навели дані за попередній місяць: у грудні 2020 року міжнародні резерви України зросли майже на $3 млрд. Це обумовлено значним рівнем надходжень на користь уряду, а також позитивним сальдо операцій НБУ на міжбанківському валютному ринку.
Динаміку резервів у грудні визначали такі чинники:
- по-перше, операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду становили майже $3 млрд (в еквіваленті). Зокрема, $1 млрд (в еквіваленті) надійшов від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП) та $670,2 млн – від розміщення єврооблігацій (ОЗДП). Водночас загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $478,3 млн (в еквіваленті). З цієї суми $414,9 млн були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті;
- по-друге, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У першій половині грудня на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти через активізацію нерезидентів на аукціонах ОВДП. Національний банк у цей період викупив $378,6 млн в резерви. У другій половині місяця попит на іноземну валюту зріс, зокрема через активізацію бюджетних виплат. Для згладжування девальваційних коливань Національний банк провів декілька інтервенцій з продажу валюти на суму $89,4 млн. Отже, чистий обсяг купівлі валюти центральним банком на міжбанківському валютному ринку в грудні склав $289,2 млн;
- по-третє, переоцінка фінансових інструментів. Їх вартість у минулому місяці збільшилася на $217,5 млн (в еквіваленті).
Ще одним чинником була переоцінка фінансових інструментів. Їхня вартість минулого місяця зросла на $217,5 млн (в еквіваленті).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].