В уряді анонсували широке обговорення Національної економічної стратегії-2030

В уряді анонсували широке обговорення Національної економічної стратегії-2030

Воно проходитиме з 22 січня по 10 лютого

В уряді анонсували широке обговорення Національної економічної стратегії-2030
фото: kmu.gov.ua

В уряді анонсували, що з 22 січня по 10 лютого проходитиме широке обговорення напрацювань Національної економічної стратегії-2030, яка розробляється Робочою групою Кабміну на платформі Центру економічного відновлення. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

«Під час публічних заходів за участю представників уряду, Верховної Ради та Офісу президента відбудеться публічне представлення ключових ідей НЕС-2030 та обговорення шляхів її імплементації. Ключова мета заходів – за результатами обговорення розробити та подати на розгляд Кабінету міністрів проєкт рішення уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, обговорити пріоритетні заходи в Плані дій уряду на 2021-2023 роки та перелік пріоритетних законів, що мають бути прийняті Верховною Радою України протягом наступних трьох років», – йдеться у повідомленні.

Тематика обговорення протягом запланованих зустрічей:

  • Інвестиційна привабливість, ринки капіталу та макроекономічна стабільність;
  • Підтримка креативних індустрій та індустрії гостинності;
  • Розвиток підприємницької культури та регуляторна політика;
  • Розвиток енергетичного сектору, видобувна промисловість та ефективний захист довкілля;
  • Промисловість, транспорт та інфраструктура;
  • Міжнародна економічна політика та торгівля (Експортно-кредитне агентство); Цифрова економіка та Інформаційно-комп’ютерні технології;
  • Управління державною та комунальною власністю;
  • Реінтеграція тимчасово окупованих територій України;
  • Розвиток агросектору.

«Національна економічна стратегія – це головні вектори, за якими розвиватиметься економіка України у найближчі 10 років: стимули для промисловості, агросектору, видобування, IT та R&D, інфраструктури та внутрішніх перевезень, енергетичного сектору.

Процес створення НЕС-2030 був безпрецедентно відкритим та прозорим. Над документом працювали близько 400 фахівців з різних сфер – як бізнесу, так і відомих аналітичних центрів, think-tanks, неурядових організацій, державних органів тощо», – додали в уряді.

Згідно з повідомленням, задля розроблення НЕС-2030 аналітики провели понад 500 інтерв’ю з експертами та десятки стратегічних сесій, вивчили досвід Великої Британії, Німеччини, Польщі, Австралії, арабських країн, де подібні довгострокові економічні стратегії вже успішно реалізовані.

«Цей документ не тільки відображає економічний потенціал держави, але й пропонує конкретні механізми для його реалізації з чіткими строками та KPI. Це – підхід розвинутих країн до створення подібних стратегічних документів», – йдеться у повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло