Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Компанія BlueNalu з виробництва штучної риби готується до виходу на ринок

Компанія BlueNalu з виробництва штучної риби готується до виходу на ринок

Стартап почне тестувати свої продукти в 2021 році

Компанія BlueNalu з виробництва штучної риби готується до виходу на ринок
фото BlueNalu

Американська BlueNalu, яка займається виробництвом «альтернативних морепродуктів» із клітин справжньої риби, залучила $60 млн. Компанія планує витратити кошти на підготовку до виходу на ринок наприкінці 2021 року, пише CNBC, на яке посилається vc.ru.

Раунд фінансування очолив фонд Rage Capital. Також в проект вклалися Agronomics, Lewis & Clark AgriFood, McWin, KBW Ventures і Siddhi Capital, зазначає видання.

BlueNalu заявила, що планує використати гроші, щоб пройти перевірку Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США і почати тестувати свої морепродукти в закладах громадського харчування по всій країні. Назви ресторанів-партнерів компанія не розкрила.

Стартап також має намір відкрити експериментальне виробництво площею майже 40 000  квадратних футів, додає CNBC.

Щоб створити клітинні або культивовані морепродукти, BlueNalu бере клітини з риби і вирощує зразки у великих біореакторах, пише видання. Першим «альтернативним» продуктом компанії стане риба махі-махі, а потім – блакитний тунець.

У липні 2019 року до розробки замінника риби приступив стартап Impossible Foods, який вже виробляє рослинне «м'ясо». У червні стартап зміг приготувати бульйон з рослин зі смаком анчоусів.

Прихильники проекту щодо заміни риби на штучні аналоги назвали це екологічною необхідністю. За даними Всесвітнього економічного форуму, світові запаси морської риби виснажені на 90% – в першу чергу через перевилов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті