Давос-2021: «Маска або її відсутність в США перетворилися на політичну заяву» - Ентоні Фаучі

Давос-2021: «Маска або її відсутність в США перетворилися на політичну заяву» - Ентоні Фаучі

Експерти з різних країн обговорили, як підприємства та уряди можуть покращити співпрацю в боротьбі проти COVID-19

Давос-2021: «Маска або її відсутність в США перетворилися на політичну заяву» - Ентоні Фаучі
World Economic Forum Video

У всьому світі зареєстровано понад 99 млн підтверджених випадків COVID-19, від ускладень хвороби загинуло понад 2,1 млн чоловік. Під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі експерти поділилися важливими уроками і порадами щодо виходу з кризи після пандемії.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, базуючись на досвіді власної країни, пояснив, що реагування на кризу COVID-19 – це «не щось настільки складне, як ракетобудування»:

«Просто дотримуйтеся того, що вам кажуть експерти, – сказав він. – Якщо вам потрібно прийняти сміливе рішення, особливо якщо воно болісне з економічної точки зору, прийміть його якомога раніше».

За словами Ентоні Фаучі, директора Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), в США однією з ключових проблем став розкол і політизації кризи.

«Надзвичайно проблематично вирішувати кризу в галузі охорони здоров'я, коли ви знаходитеся в центрі розколу в країні, – сказав він. – Коли питання здоров'я набувають політичного забарвлення – наприклад, носіння маски або її відсутність стає політичною заявою – ви не можете собі уявити, наскільки це руйнує будь-які зусилля тримати ситуацію під контролем».

Ще одним ключовим висновком стала координація підходів між федеральним урядом і штатами, а також вирішення проблеми соціальної нерівності, сказав він.

«Пандемія пролила світло на вразливість системи охорони здоров'я в Америці, – наголосила Ненсі Браун, головний виконавчий директор Американської кардіологічної асоціації. – Але я хочу віддати належне медичним працівникам, які невпинно працювали, щоб рятувати людей».

Франс ван Хаутен, генеральний директор компанії Royal Philips, підкреслив важливість створення «робочого ланцюжка поставок».

«Коли настає глобальна криза, ви не повинні діяти так, щоб похвалитися «я – перший». Ми повинні співпрацювати, щоб отримати масштабні результати», – сказав він.

«Потрібно також серйозно ставитися до нових варіантів вірусу і звертати на них увагу в міру їх появи», – наголосив Ентоні Фаучі.

«Вакцини, які ми використовуємо зараз, будуть ефективними проти нових штамів як у Південній Африці, так і в Великобританії», – сказав він.

«Однак ця ситуація буде розвиватися, зʼявлятимуться нові штами, тому те, що нам потрібно зробити, і ми вже робимо, – це створення вдосконаленої версії вакцини, яка могла б впливати на всі нові мутанти коронавірусу», – зазначив Фаучі.

Коли життя повернеться в нормальне русло? Міцотакіс, прем’єр Греції, вважає, що поширення хвороби залежить від темпів вакцинації і дотримання основних правил громадської охорони здоров'я.

Ван Хаутен, гендиректор Royal Philips, вважає, що майбутнє медицини тісно пов’язане з телемедициною – дистанційною співпрацею між лікарями і пацієнтами.

«Ми з нетерпінням очікуємо більш ефективного використання хмарних технологій, які зроблять можливим віддалену роботу між працівниками в сфері охорони здоров'я, а також відносини між лікарем і пацієнтом», – сказав він.

«Технологія вже доступна, нам просто потрібно прискорити її впровадження», – сказав він, додавши, що  COVID-19 може допомогти прискорити ці зусилля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті