Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
ЄС затвердив гуманітарний бюджет у розмірі 1,4 млрд євро

ЄС затвердив гуманітарний бюджет у розмірі 1,4 млрд євро

З них 28 млн євро призначено Україні, Західним Балканам та Кавказу

ЄС затвердив гуманітарний бюджет у розмірі 1,4 млрд євро
фото: picture-alliance/dpa/P.Seeger

Європейський Союз (ЄС) затвердив гуманітарний бюджет у розмірі 1,4 млрд євро. З них 28 млн євро будуть спрямовані на фінансування проєктів щодо подолання кризи, спричиненої пандемією коронавірусу та зміною клімату в Україні, на Західних Балканах та на Кавказі. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Оскільки глобальні гуманітарні потреби ще більше погіршуються через наслідки пандемії коронавірусу і наслідки зміни клімату, Єврокомісія затвердила свій первинний річний гуманітарний бюджет на 2021 рік у розмірі 1,4 млрд євро. Це збільшення на понад 60% у порівнянні з первинним гуманітарним бюджетом у розмірі 900 млн євро, який був прийнятий минулого року», – йдеться у повідомленні.

Крім того, 505 млн євро буде виділеноє Африці для підтримки потерпілих від тривалої кризи басейну озера Чад (Нігерія, Нігер, Камерун, Чад), постраждалих від продовольчої і харчової кризи, що посилюється інцидентами у сфері безпеки і конфліктами в громадах у Сахелі (Буркіна-Фасо, Малі, Мавританія та Нігер) і переміщеним унаслідок збройних конфліктів у Південному Судані, Центральноафриканській Республіці та Африканському Розі (Сомалі та Ефіопія).

Також 385 млн євро гуманітарного фінансування ЄС буде виділено на потреби Близького Сходу і Туреччини, щоб допомогти потерпілим від сирійської регіональної кризи, а також надзвичайно важкої ситуації в Ємені.
180 млн євро буде спрямовано на надання допомоги найуразливішим верствам населення в Азії та Латинській Америці (Венесуела і Колумбія).

«Європейський Союз також продовжить надавати допомогу азіатським країнам, таким як Афганістан, де конфлікт був кваліфікований як один із найбільш смертоносних конфліктів у світі, і Бангладеш, де нині перебуває майже мільйон біженців рогінджа з М'янми», – йдеться в повідомленні.

Інша частина фінансування у розмірі 302 млн євро буде використана на гуманітарні авіаперевезення ЄС і на непередбачені гуманітарні кризи або раптові піки наявних криз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті