Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
В Індії тисячі фермерів, які протестують проти реформи, захопили Червоний форт

В Індії тисячі фермерів, які протестують проти реформи, захопили Червоний форт

Один протестувальник загинув, десятки постраждалих з обох боків

В Індії тисячі фермерів, які протестують проти реформи, захопили Червоний форт
фото: pixabay.com

У Делі тисячі фемерів, котрі протестують проти сільськогосподарських реформ, прорвали барикади, щоб увійти до історичного комплексу Червоний Форт. Внаслідок інциденту один протестувальник загинув, десятки постраждалих – як з боку учасників акції, так і з боку правоохоронців. Поліція використовувала сльозогіннй газ. Про це повідомляють Reuters та The Guardian.

Сьогодні протестувальники вийшли на тракторах та конях на дозволену маніфестацію, але потім відхилилися від узгодженого маршруту, прорвали оточення і захопили Червоний форт.

Як повідомляють очевидці, протестувальники піднялися на вали та стіни фортеці, а деякі навіть полізли на флагшток, щоб зняти прапор Індії, урочисто піднятий вранці премʼєр-міністром країни на честь Дня республіки. Пізніше поліції вдалося витіснити фермерів з форту.

«Ми протестуємо останні шість місяців, але уряд не спромігся нас вислухати. Наші предки кілька разів в історії штурмували цей форт. Це був сигнал уряду, що ми можемо зробити це знову, якщо не виконають наші вимоги», – заявив один з фермерів.

Внаслідок інциденту один учасник акції загинув, десятки поліцейських та демонстрантів отримали поранення. Після цього у деяких частинах Делі були проблеми з мобільним інтернетом, влада закрила деякі станції метро, аби запобігти новим заворушенням.

У своїй заяві поліція Делі звинуватила тих, хто відхилився від узгоджених маршрутів, в «насильстві і руйнуванні». Організатор протесту також засудив їх: «Ми також засуджуємо і шкодуємо про небажані і неприйнятні події, які відбулися сьогодні, і відмежовуємося від тих, хто бере участь в таких діях».

Тисячі фермерів та селян вже кілька місяців проживають у великому таборі протесту на околиці Делі.

Люди вимагають від уряду скасування трьох нових законів щодо дерегуляції ринків сільськогосподарської продукції.
Уряд провів 9 раундів перемовин із профспілками та запропонував відкласти дії законів на 18 місяців, проте, фермери вимагають повністю скасувати закони.

Протестувальники стверджують, що на ділі ці закони дають велику владу перекупникам, загрожують незалежності селянських господарств, а також загрожують втратою земель для підприємців. 

Зараз це питання порушено у Верховному суді, який призупинив дію законів та створив спеціальний комітет для спроби врегулювати тупиковий стан. Однак лідери фермерів заявили, що не будуть співпрацювати з комітетом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті