Капіталістична й ринкова модель економіки вже не працює – Макрон

Капіталістична й ринкова модель економіки вже не працює – Макрон

Президент Франції закликає переглянути економічну систему, щоб вирівняти різницю між бідними й багатими

Капіталістична й ринкова модель економіки вже не працює – Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон
Фото: скріншот

Президент Франції Еммануель Макрон під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі заявив, що економіка майбутнього має базуватися на моральності. Вона повинна враховувати вразливі місця сьогоднішньої економічної системи: зміни клімату, нерівність між бідними й багатими, слабка медична система.

«Ми маємо прагнути запроваджувати інновації й не забувати про майбутнє людства. Наша економіка повинна бути більш стійкою до зовнішніх чинників. Важливо також пам’ятати про принципи людяності, рівноправ'я, соціальних питань», – сказав президент.

На питання засновника форуму швейцарського економіста Клауса Шваба про те, яка роль бізнесу в новій економіці, він відповів, що варто, аби всі зацікавлені сторони: акціонери, роботодавці, працівники – враховували наслідки своїх дій. Він вважає, що виховання корпоративної та індивідуальної відповідальності може усунути проблеми, які створив капіталізм

«Якщо подивитися, як розвивався капіталізм ринків упродовж останніх десятиліть, то варто сказати, що він досягнув успіху. Нам вдалося побороти бідність мільйонів людей. Але заразом у світі поглибилася нерівність. Це лише перший феномен капіталізму. Крім того, ми маємо кризу демократії та зміни клімату. Капіталістична модель і модель, що базується на ринках, уже не працює. Сьогодні головне – це зосередитися на розв’язанні цих проблем.

Раніше ми намагалися розв’язати їх державними заходами, але держава не змогла зробити це самостійно. Влада забувала про зміни клімату, про проблему нерівності. Збільшувався державний борг країни, і це лягало на плечі платників податків. Звичайно, ми повинні зберегти приватну власність та індивідуальні свободи: на цьому базується наше суспільство, але нам потрібно переосмислити побудову світу і в центр поставити розв’язання проблеми соціальної нерівності між країнами та всередині країни», – підсумував Макрон.

Раніше Еммануель Макрон заявляв, що капіталізм «деградував і збожеволів», а люди самі породжують прояви нерівності, які потім не в змозі врегулювати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті