Байден заморозив будівництво нафтопроводу з Канади Keystone XL, Трюдо може це оскаржити

Байден заморозив будівництво нафтопроводу з Канади Keystone XL, Трюдо може це оскаржити

Влада канадської провінції вимагає ввести санкції проти США

Байден заморозив будівництво нафтопроводу з Канади Keystone XL, Трюдо може це оскаржити
фото wikipedia

Новий президент США Джо Байден, вступивши на посаду 20 січня, одним з перших своїх рішень видав розпорядження скасувати будівництво нафтопроводу Keystone XL, виконавши свою передвиборчу обіцянку вбити проект в рамках боротьби з кліматичною кризою, пише The Guardian.

Екологічні групи в Канаді вітали це рішення, але його скасування викликало обурення в канадській провінції Альберта, яка економічно дуже залежить від цього проекту.

«Адміністрація Байдена відмовляється проявляти до цієї країні достатньо поваги, щоб вислухати нас з приводу цього трубопроводу, – прокоментував прем'єр-міністр Альберти Джейсон Кенні. Нам треба постояти за себе».

Він назвав це рішення «ударом в живіт», значною мірою пов'язуючи процвітання своєї провінції з успіхом нафтогазових проектів. Кенні вимагає, щоб прем'єр-міністр Джастін Трюдо негайно скасував це рішення Байдена або запровадив проти США економічні санкції.

«Очевидно, що рішення стосовно Keystone XL є дуже важким для робітників в Альберті і Саскачевані», – сказав Трюдо журналістам, додавши, що це буде головним пріоритетом під час його першої розмови з президентом Байденом, але не став підтримувати заклики Кенні до «економічних санкцій» проти найбільшого торгового партнера Канади.

TC Energy давно лобіює завершення проекту розширення нафтопроводу завдовжки 1700 миль, вперше запропонованого в 2005 році, для транспортування 800 000 барелів нафти на день зі східної Альберти в Небраску (США). Колишній президент Барак Обама скасував проект в 2015 році, але Дональд Трамп відновив його в 2017 році.

Нафтовий проект зустрів жорстку опозицію з боку екологічних груп в Канаді і Сполучених Штатах.

«Дуже приємно бачити, що нова адміністрація робить це своїм пріоритетом, – сказав Алекс Спірс-Рош, учасник GreenPeace Канади. – І це дійсно знак того, що спільноти корінних народів допомогли змінити кліматичну політику».

Протягом майже десятиліття провінція Альберта, яку охрестили «Техасом Канади», завдяки нафтоносним піскам збагачувала свою казну мільярдними доходами, було створено сотні тисяч робочих місць. Проте стійкий спад цін на нафту змусив провінцію відчайдушно шукати нові способи транспортування нафти.

У березні 2020-го Альберта оголосила про плани інвестувати в Keystone XL майже 1,5 млрд канадських доларів ($1,18 млрд), пообіцявши, що протягом наступних двох десятиліть проект принесе 30 млрд канадських доларів.

«Ми розчаровані вибором Байдена, – сказав Дуг Джонс, мер Ойена, Альберта. – Але ми сподіваємося, що це рішення буде скасовано».

«Я абсолютно вірю, що нафтова промисловість вже себе вичерпала, – сказав журналістам Великий вождь Стюарт Філіп, глава Союзу вождів індіанців Британської Колумбії. – Робочі місця в енергетиці тимчасові за своєю природою... Це міф, що трубопроводи зроблять економічний бум в певній галузі».

Більше про те, чому потрібно негайно припинити інвестувати в вугільну і нафтову промисловість, у матеріалі Mind «Давос-2021: Фінансування викопного палива може призвести до повторення кризи 2008 року».

Нагадаємо, понад 400 компаній по всьому світу домовилися разом скорочувати викиди парникових газів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті