В Україні зафіксували збитковість тваринництва вперше з 2007 року

В Україні зафіксували збитковість тваринництва вперше з 2007 року

Найбільші збитки виникли на виробництві яєць

В Україні зафіксували збитковість тваринництва вперше з 2007 року
Фото: pixabay.com

У 2020 році виробництво продукції тваринництва в агропідприємствах вперше з 2007 року стало збитковим, найбільше постраждало виробництво яєць. Про це повідомили у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки», передає «АГРО перспектива».

За попередніми розрахунками Інституту аграрної економіки, на виробництві продукції тваринництва у сільськогосподарських підприємствах у 2020 році одержано 2,9 млрд грн збитків. Тваринництво стало збитковим вперше з 2007 року, зауважив директор Інституту, академік НААН Юрій Лупенко.

На його думку, збитковість тваринництва торік стала поглибленням негативних тенденцій 2019 року, коли галузь одержала лише 0,1 млрд грн прибутків – проти 5,3 млрд грн у 2018 році.

Як і у 2019 році, найбільші збитки виникли на виробництві яєць – 4,9 млрд грн, яке ще у 2018 році було прибутковим, констатував науковець.

Також вказано, що торік свинина також стала збитковою, а зростання прибутку від виробництва молока було меншим за приріст збитків від яєчної продукції.

У 2020 році прибутковим у тваринництві залишилось лише виробництво молока – 3,8 млрд грн.

«Збитки у тваринництві склалися під впливом випереджаючого зростання собівартості – на 5,7%, тоді як виручка від реалізації продукції зросла лише на 0,7%», – вказали в організації.

Як зазначають в Інституті, подолання збитковості тваринництва залежить переважно від зростання цін на тваринницьку продукцію, передусім на яйця, ціни на які зменшилися проти 2018 року більш ніж на 25%. 

Нагадаємо, сільгоспвиробництво в Україні у 2020 році впало на 11,5%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло