ОГХК ініціювала повернення $38 млн боргів через міжнародний арбітраж

ОГХК ініціювала повернення $38 млн боргів через міжнародний арбітраж

Компанія звинувачує ексменеджерів у «вимиванні» грошей через фірми-прокладки

ОГХК ініціювала повернення $38 млн боргів через міжнародний арбітраж
фото: umcc.com.ua

Державне АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) звернулось до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України з позовом проти компаній Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG (Австрія) та Defessa Trans F.Z.E (ОАЕ). Компанія ініціювала процес стягнення боргу в розмірі $38 млн. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

ОГХК заявляє, що за часів керівництва ексменеджерів Руслана Журила та Олексія Гладушка з компанії «вимили» $38 млн.

«Тривалий час зазначені іноземні компанії за потурання Журила та Гладушка намагались позиціонувати себе як представники ОГХК на зовнішніх ринках, чим вводили в оману кінцевих споживачів та інших покупців продукції ОГХК», – йдеться у заяві.

Вони стверджують, що ексменеджмент вдався до непрозорих операцій через ненадійних покупців, що мали ознаки фірм-прокладок. Відповідно до умов підписаних у 2019 році контрактів, вищезазначені контрагенти мали ще пів року тому провести оплату за отриману продукцію.

«Це розкрадання державного майна в особливо крупних розмірах, яким АТ «ОГХК» збиралися поставити на коліна: щоб ми не могли платити заробітні плати, зупинили виробництво, припинили діяльність. Куди дивилися екскерівники при підписанні таких відверто корумпованих угод? Очевидно, лише у свої кишені» – заявив т.в.о. голови правління АТ «ОГХК» Артур Сомов.

Керівник також додав, що справа має не лише загальнодержавне значення, оскільки передовсім від контрактів з Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG та Defessa Trans F.Z.E постраждала держава, це ще й проблема міжнародного рівня, адже фірми досі залишаються на міжнародному ринку TZMI та видають себе за добросовісних партнерів – представників АТ ОГХК на зовнішніх ринках.

Нагадаємо: з 2016 року антикорупційні органи здійснювали досудове розслідування за фактами зловживання службовим становищем Руслана Журила та афілійованого з ним Олексія Гладушка при експорті титанової сировини через ці фірми-прокладки. У 2018 році обвинувальний акт за обвинуваченням службових осіб вказаного підприємства скерували до суду.

У 2017 році суд відпустив голову ОГХК під заставу у 12 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло