ОГХК ініціювала повернення $38 млн боргів через міжнародний арбітраж
Компанія звинувачує ексменеджерів у «вимиванні» грошей через фірми-прокладки

Державне АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) звернулось до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України з позовом проти компаній Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG (Австрія) та Defessa Trans F.Z.E (ОАЕ). Компанія ініціювала процес стягнення боргу в розмірі $38 млн. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.
ОГХК заявляє, що за часів керівництва ексменеджерів Руслана Журила та Олексія Гладушка з компанії «вимили» $38 млн.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Тривалий час зазначені іноземні компанії за потурання Журила та Гладушка намагались позиціонувати себе як представники ОГХК на зовнішніх ринках, чим вводили в оману кінцевих споживачів та інших покупців продукції ОГХК», – йдеться у заяві.
Вони стверджують, що ексменеджмент вдався до непрозорих операцій через ненадійних покупців, що мали ознаки фірм-прокладок. Відповідно до умов підписаних у 2019 році контрактів, вищезазначені контрагенти мали ще пів року тому провести оплату за отриману продукцію.
«Це розкрадання державного майна в особливо крупних розмірах, яким АТ «ОГХК» збиралися поставити на коліна: щоб ми не могли платити заробітні плати, зупинили виробництво, припинили діяльність. Куди дивилися екскерівники при підписанні таких відверто корумпованих угод? Очевидно, лише у свої кишені» – заявив т.в.о. голови правління АТ «ОГХК» Артур Сомов.
Керівник також додав, що справа має не лише загальнодержавне значення, оскільки передовсім від контрактів з Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG та Defessa Trans F.Z.E постраждала держава, це ще й проблема міжнародного рівня, адже фірми досі залишаються на міжнародному ринку TZMI та видають себе за добросовісних партнерів – представників АТ ОГХК на зовнішніх ринках.
Нагадаємо: з 2016 року антикорупційні органи здійснювали досудове розслідування за фактами зловживання службовим становищем Руслана Журила та афілійованого з ним Олексія Гладушка при експорті титанової сировини через ці фірми-прокладки. У 2018 році обвинувальний акт за обвинуваченням службових осіб вказаного підприємства скерували до суду.
У 2017 році суд відпустив голову ОГХК під заставу у 12 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.