Бундестаг не проти введення мораторію на будівництво «Північного потоку – 2»

Бундестаг не проти введення мораторію на будівництво «Північного потоку – 2»

Але мораторій не варто розглядати як санкції, а як «паузу для початку переговорів»

Бундестаг не проти введення мораторію на будівництво «Північного потоку – 2»
фото www.flickr.com/photos/barcoder/4551637896

Голова зовнішньополітичного комітету бундестагу Норберт Реттген запропонував ввести мораторій на добудову газопроводу «Північний потік – 2». Про це із посиланням на німецьку громадську радіостанцію Deutschlandfunk, передає DW.

За словами політика, подібне рішення варто розглядати не як санкції відносно Москви, а як «паузу для початку переговорів». Глава комітету вважає, що якби в рамках міжнародної угоди вдалося б виключити використання трубопроводу як геополітичної зброї проти ряду східноєвропейських держав, то співпраця з Росією в області енергополітики можна було б продовжити.

Реттген додав, що федеральний уряд вже мав змогу переконатися, що «Північний потік – 2» викликає розбіжності. Це, зокрема, стосується таких країн, як Польща і Франція. Німеччина нічого не отримає від цього проєкту, тому що він не має ніякого відношення до енергопостачання ФРН, вважає він.

Раніше цього місяця німецька опозиція закликала уряд ФРН переглянути позицію щодо подальшого будівництва газопроводу «Північний потік – 2» після жорсткого розгону акцій протесту в Росії.

«Це – газопровід Путіна, і його не слід добудовувати», – заявив співголова партії «зелених» Роберт Хабек. Він підкреслив, що мова йде про проєкт, який «вже давно розколює Європу».

Експерт фракції Вільної демократичної партії (ВДП) у країнах Центральної, Південно-Східної та Східної Європи Рената Альт закликала заморозити будівництво «Північного потоку – 2»

«В останні 24 години стало очевидно, що навіть Франція тепер підтримує припинення будівництва. Я не вважаю, що треба залишити будівельні руїни – проєкт необхідно довести до кінця. Але важливо, щоб зараз був введений мораторій, який діяв би до тих пір, поки російська сторона не буде змушена розслідувати отруєння Олексія Навального», – заявила Альт.

Хоча антиросійські санкції США призвели до перешкод у будівництві нового маршруту для постачань російського газу в обхід України, немає гарантії, що він буде остаточно заблокований. Більше про суперечливий газопровід читайте в матеріалі Mind: «Труба розбрату: чи можливий компроміс щодо «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті