Tesla відкличе 36 126 автомобілів Model S і X в Китаї
Проблема – у збоях сенсорних екранів

Згідно з новою нормативною документацією Державної адміністрації з регулювання ринку Китаю, компанія з виробництва електромобілів Ілона Маска Tesla відкличе до 36 126 автомобілів Model S і Model X в Китаї через збої сенсорного екрана. Як повідомляє CNBC, автівки були випущені в період з 2013 по 2018 рік на заводі Tesla під Фремонтом, штат Каліфорнія, і експортувалися в Китай.
Причина відкликання полягає у тому, що після досягнення приблизно 3000 циклів перезапису флеш-пам'ять в блоці управління MCU перестає функціонувати належним чином, що відбивається на роботі сенсорного екрана. У зв'язку з цим відбуваються його відключення під час водіння, і водій втрачає доступ до елементів управління.
Раніше цього місяця Tesla погодилася відкликати 134 951 електромобілі Model S і Model X на вимогу Національного управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA). Відкликання пов'язане з проблемами в сенсорному екрані на центральній консолі, що вело до втрати зображень з камери заднього виду і збоїв у роботі поворотником. Крім того, вони заважали вмикати обігрів і розморожування лобового скла, що «могло знизити видимість у негоду».
Федеральне управління автомобільного транспорту Німеччини, Kraftfahrt-Bundesamt, наразі досліджує автомобілі Tesla на предмет тих же збоїв сенсорного екрана.
Китай – прибутковий ринок для Tesla і виробників електромобілів в цілому. Компанія почала виробництво на своєму відносно новому заводі в Шанхаї, першому за межами США, в січні минулого року.
За даними JL Warren Capital, ринкова частка Tesla в категорії «автомобілі на новій енергії» в Китаї складала близько 12% минулого року – це означає, що їхні автомобілі неймовірно популярні в КНР, особливо з урахуванням того, що покупці автомобілів в Китаї більш чутливі до цін , ніж в США. У 2020 і 2019 роках уряд Китаю витратив 11,3 млрд юанів ($1,7 млрд) і 14,4 млрд юанів ($2,2 млрд) на субсидування індустрії електромобілів, а Tesla отримала близько 25% від загального обсягу субсидій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].