Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
«Нафтогаз» підняв на 20% ціну на газ для теплопостачальників

«Нафтогаз» підняв на 20% ціну на газ для теплопостачальників

Кабмін, НКРЕКП, «Нафтогаз» та органи місцевого самоврядування з’ясували, що тарифи більшості теплопостачальників наразі є збитковими

«Нафтогаз» підняв на 20% ціну на газ для теплопостачальників
Фото: depositphotos.com

НАК «Нафтогаз» підняв ціну на газ для постачальників тепла у січні з 6,1 грн до 7,33 грн за кубометр в рамках покладених спеціальних обов’язків (ПСО). Про це повідомляється на сайті «Нафтогазу».

У компанії пояснюють, що Кабмін, НКРЕКП, «Нафтогаз» та органи місцевого самоврядування з’ясували, що тарифи більшості теплопостачальників наразі є збитковими. Вони не покривають «економічно обґрунтовані витрати підприємств і не враховують неодноразового підвищення у 2020 році тарифів на послугу з розподілу природного газу, зміну відповідно до законодавства розміру мінімальної заробітної плати та зміну інших складових тарифів».

Так, згідно з меморандумом, підписаного 9 лютого, до 30 вересня 2021 року виробники тепла отримають відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною газу, закладеною в тариф.

Водночас до 1 травня Кабмін, «Нафтогаз» та місцева влада визначать джерела компенсації цінової різниці, а до 1 жовтня напрацюють нормативну базу для виконання цього рішення. Зазначається, що «джерелом фінансування не можуть бути місцеві бюджети».

Нагадаємо: кабінет міністрів встановив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубічний метр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті