AstraZeneca обіцяє за 6-9 місяців створити вакцини проти нових штамів COVID
Клінічні випробування нових вакцин стартують навесні

Англо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca розраховує витратити 6-9 місяців на створення наступного покоління вакцин, ефективних проти нових штамів коронавірусу COVID-19, і почати їх розподіл серед населення, заявив провідний дослідник компанії Мене Пангалос, пише Інтерфакс з посиланням на The Guardian.
«Робота над варіантами вакцин почалася не сьогодні, вона стартувала тижні і місяці тому, як тільки були ідентифіковані нові типи вірусу... і в тому, що стосується наступного покоління вакцин проти нових типів вірусу, ми націлені на клінічні випробування навесні», – наводить його слова видання.
Він додав, що нові препарати можуть бути доступні публіці до осені 2021 року.
The Guardian нагадує, що хоча вакцина, розроблена AstraZeneca і Оксфордським університетом, показала ефективність проти «британського» штаму коронавірусу, проте ПАР тимчасово припинила використання цієї вакцини після того, як з'явилися дані про те, що вона забезпечує мінімальний захист від південноафриканського варіанту COVID-19.
Так, за результатами дослідження 2 000 чоловік в зоні з переважанням цього штаму стало відомо, що щеплення дає слабкий захист проти випадків хвороби, що перебігають із слабкими або помірними симптомами. При цьому очікується, що щеплення все одно зможе захистити від тяжкого перебігу хвороби або летального результату.
Тим часом стало відомо, що в деяких випадках «британський» штам COVID-19 має мутацію, як і в південноафриканському варіанті вірусу.
«Моє припущення полягає в тому, що якщо ми також хочемо захиститися від легкого перебігу хвороби, тоді вакцини, спрямовані проти цих нових варіантів вірусу, ймовірно, повинні бути більш ефективні при легших випадках захворювання», – в свою чергу пояснив Пангалос.
Газета також зазначає, що вакцина від AstraZeneca вважається особливо важливою для бідних країн, тому що її виробник, на відміну від конкурентів з фірми Pfizer, погодився продавати її за собівартістю. Також її умови зберігання не вимагають низьких температур, що спрощує процес доставки.
У компанії заявляють, що в світі на місяць виробляється 100 млн доз вакцини, а до квітня очікується зростання щомісячних обсягів виробництва до 200 млн доз. Імовірно, в першу половину 2021 року за допомогою програми ВООЗ COVAX 145 країнам світу можуть бути доступні 336 млн доз препарату.
Також повідомлялося, що німецька IDT Biologika допомагатиме AstraZeneca із виробництвом вакцини проти COVID-19.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].