У 2020 році український ринок страхування автівок виріс на понад 20%

У 2020 році український ринок страхування автівок виріс на понад 20%

Загальна сума страхових премій складає 6 млрд грн

У 2020 році український ринок страхування автівок виріс на понад 20%
Фото: pixabay.com

За 2020 рік загальна сума страхових премій по обов'язковому страховому полісі автоцивільної відповідальності (ОСЦПВ) зросла на 20,6% і складає 6,1 млрд грн. Про це повідомляє Моторне страхове бюро України (МТСБУ)

«В минулому році страховики уклали понад 8,3 млн договорів ОСЦПВ. Загальна сума премій за якими склала рекордну суму майже 6,1 млрд грн. Кількість договорів зросла на 4,1%, сума премій – на 20, 6%», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільше договорів уклали НАСК «ОРАНТА», СГ «ТАС» та «УПСК».

У МТСБУ відзначають, що вперше кількість вимог, врегульованих за допомогою європротоколу, перебільшила позначку в 50 000 штук, що на 5,8% більше, ніж в попередньому році. 

Загалом у 2020 році страховиками ОСЦПВ врегулювали 147 000 вимог, що на 5,4% більше ніж у 2019 році. Страховики сплатили постраждалим в ДТП 2,3 млрд грн (+12,8% до показників 2019 р.), причому 502,3 млн грн сплачено за вимогами, врегульованими з використанням європротоколу. 

Частка вимог, врегульованих за європротоколом, склала 34,2% від загальної кількості вимог.

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання ДТП. Він заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, а потім надається страховику. Європротокол застосовується виключно при врегулюванні ситуацій за договорами ОСЦПВ і є підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. При складанні Європротоколу водії мають право залишити місце ДТП без викликання патрульної поліції і звільняються від адміністративної відповідальності за спричинення ДТП.

Укласти Європротокол можна за умов, що відсутні травмовані та загиблі, учасники дійшли згоди щодо обставин ДТП, водії – учасники ДТП мають чинні поліси страхування «автоцивілки», у водіїв відсутні ознаки алко- чи нарко-сп'яніння або перебування під дією ліків, очікувана сума збитків не перевищує 50 000 гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті