Генпрокуратура підозрює екстопменеджера «Нафтогазу» у 150-мільйонних збитках державі
Прокурори з'ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між НАК «Нафтогаз України» та компанією «ЕРУ Трейдінг»

Прокурори Офісу Генерального прокурора з'ясовують деталі операцій з купівлі-продажу газу між державним НАК «Нафтогаз України» та компанією «ЕРУ Трейдінг». Про це повідомляєвидання «Економічна правда» з посиланням на лист Офісу Генерального прокурора на адресу Міністерства енергетики.
Слідчі вважають, що у з листопада 2018 року по січень 2019 року службовці «Нафтогазу», діючи за попередньою змовою, розробили «злочинну схему заволодіння майном» «Нафтогазу» шляхом реалізації газу підконтрольним суб'єктам господарювання за заниженими цінами.
«В подальшому виручений газ продавався за ринковими цінами, внаслідок чого були отримані надприбутки, спричинивши НАК «Нафтогаз України» тяжкі наслідки», – йдеться у листі.
За версією ГПУ, метою цієї операції було незаконне збагачення.
Зазначається, що у зв'язку зі зміною схеми продажу газу з 1 жовтня 2018 року постачання і продаж газу промисловим та комерційним підприємствам почав реалізовуватися через новостворену дочірню «ГК Нафтогаз Трейдинг».
«Однією з таких приватних компаній стало ТОВ «Еру Трейдінг», кінцевим бенефіціарним власником якої до 9 лютого 2019 року був Фаворов Андрій Михайлович, який фактично з 26 листопада 2018 року працював у НАК «Нафтогаз України» на посаді директора дивізіону «інтегрований газовий бізнес», мав статус члена правління, тимчасово здійснював повноваження голови правління «Укргазвидобування», – йдеться у листі.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Фаворов за попередньою змовою з керівництвом «Нафтогазу» впродовж листопада 2018 року – січня 2019 року організував продаж 147 млн куб. м природного газу по ланцюгу постачання від «Нафтогазу» до «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» та до «Еру Трейдінг» за заниженою ціною близько 8 400 гривень за 1 000 куб.м.
«Вказаний об'єм природного газу упродовж листопада 2018 – січня 2019 «Еру Трейдінг» реалізувало «Укртрансгазу» за ринковою ціною близько 9 500 гривень за 1 000 куб. м», – зазначають слідчі.
Ймовірна сума збитків сягає 153,2 млн грн.
Нагадаємо: Андрій Фаворов залишив посаду директора з інтегрованого газового бізнесу НАК «Нафтогаз України» 1 квітня 2020 року.
Раніше в інтерв'ю Mind Андрій Фаворов розповів про реальні причини свого звільнення з НАК і підґрунтя конфліктів усередині держхолдингу, а також про ті недоліки в управлінських процесах, які ускладнюють бізнес і створюють ризики для партнерів «Нафтогазу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].