«Північний потік 2»: Білий дім після переговорів з Німеччиною назвав проєкт «поганою угодою»

«Північний потік 2»: Білий дім після переговорів з Німеччиною назвав проєкт «поганою угодою»

Американська адміністрація продовжить протидіяти будівництву

«Північний потік 2»: Білий дім після переговорів з Німеччиною назвав проєкт «поганою угодою»
фото Nord Stream 2

Позиція США щодо будівництва газопроводу «Північний потік 2» залишається незмінною – Вашингтон вважає проєкт «поганою угодою», оскільки його реалізація робить Європу і Україну вразливими перед маніпуляціями Росії.

Про це на брифінгу у вівторок заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі, передає Euronews.

За словами Псакі, американська адміністрація продовжить протидію будівництву.

«Наша позиція щодо «Північного потоку 2» була дуже чіткою і залишається незмінною. Президент Байден ясно дав зрозуміти, що «Північний потік 2» – погана угода. Це погана угода, тому що вона розділяє Європу, робить Україну і Центральну Європу ббеззахисними перед маніпуляціями з боку Росії», – сказала прес-секретар Білого дому.

«І оскільки це йде врозріз із заявленими європейськими цілями в галузі енергетики і безпеки, ми продовжуємо контролювати діяльність по завершенню будівництва або сертифікації трубопроводу. І якщо така діяльність буде мати місце, ми визначимо придатність санкцій. І це тільки один з багатьох важливих інструментів забезпечення енергетичної безпеки, і ми – звичайно ж, будемо робити все це у співпраці з нашими союзниками і партнерами», – зазначила вона.

«Однак наша позиція щодо угоди не змінилася», – наголосила представник Білого дому.

Питання будівництва газопроводу є спірним для США і Німеччини. Берлін не хоче відмовлятися від проєкту, який дозволить йому отримати прямий доступ до розподілу російського газу в Європі, і намагається переконати Вашингтон змінити позицію з цього питання.

«Будь-хто, хто серйозно сумнівається в «Північному потоці-2» – а ви, безумовно, можете відстоювати цю думку – повинен також враховувати, які наслідки це матиме з геостратегічної точки зору і що це буде означати в плані здатності Європи впливати на Росію», – сказав, виступаючи в п'ятницю в Бундестазі, глава німецького МЗС Хайко Маас.

У Москві обіцяють завершити проєкт будівництва, який, за даними російської влади, на сьогодні реалізовано на 95%. Дії з укладання труб на дно моря відновилися на початку лютого після перерви тривалістю майже рік. Тоді після введення американських санкцій європейські компанії відмовилися братии участь у будівництві трубопроводу. Москва оголосила, що добудує «Північний потік 2» власними силами.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили, що Німеччина шукає способи переконати США відмовитися від санкцій проти «Північного потоку 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло