Держдеп не запропонував нових санкцій щодо «Північного потоку – 2»
Держдеп вніс до списку для потенційних санкцій російське судно «Фортуна» та його власника компанію «КВТ-Рус», які вже й так перебувають під санкціями

Держдепартамент США фактично не запропонував нових санкцій щодо «Північного потоку – 2» в доповіді Конгресу. Як повідомляє Bloomberg, Держдеп вніс до списку для потенційних санкцій російське судно «Фортуна» та його власника компанію «КВТ-Рус».
Примітно, що в затвердженому Конгресом звіті відсутні будь-які німецькі або інші європейські організації, також допомагають в будівництві трубопроводу.
Агентство зазначає, що рішення США відображає політичний розрахунок держсекретаря Ентоні Блінкена не кидати виклик Німеччини з приводу її підтримки трубопроводу. Блінкен побоюється протидіяти ключовому союзнику, хоча адміністрація Байдена – як і адміністрація Трампа до неї – виступає проти будівництва трубопроводу, називаючи його «поганий угодою» для європейської енергетичної безпеки.
Звіт Держдепартаменту мав бути представлений 16 лютого, але адміністрація Байдена заявила, що їй потрібно трохи більше часу, щоб розібратися в розвідувальної інформації, щоб визначити, які судна, люди і інші організації допомагають з проєктом трубопроводу.
«Наші союзники знають це, наші партнери знають це, і це дуже важливо для нас, – сказав офіційний представник Держдепу Нед Прайс. – «Північний потік – 2» – погана угода, і компанії ризикують потрапити під санкції, якщо вони братимуть в ній участь».
Критики заявили, що рішення щодо «Фортуни» і «КВТ-Рус» було неадекватним, тому що ці два підприємства вже піддалися санкціям, і є інші російські активи, які повинні понести покарання.
«Простіше кажучи, нинішні санкції абсолютно неадекватні», – заявив Майкл МакКол, республіканець з Техасу в комітеті Палати представників з іноземних справ. – Наміри Конгресу ясні, і їх не можна ігнорувати: обов'язкові повноваження, покладені в основу двопартійної підтримки в останніх двох NDAA (Законів про дозвіл на національну оборону – ред.), покликані зупинити завершення зловмисного будівництва російського газопроводу« Північний потік – 2».
Нагадаємо: днями Bloomberg повідомило, що США, швидше за все, поки утримаються від введення санкцій відносно будь-яких німецьких підприємств щодо газопроводу «Північний потік – 2», оскільки адміністрація Джо Байдена прагне зупинити проєкт, не викликаючи антагонізму у найближчого європейського союзника. При цьому джерела агентства вказали, що якщо Вашингтон буде прагнути зменшити напруженість у відносинах з Берліном, він ризикує відштовхнути інших союзників, таких як Україна, Польща і країни Балтії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].