Коломойський інвестував у майнінг-ферму у Грузії $50 млн

Коломойський інвестував у майнінг-ферму у Грузії $50 млн

За інформацією юристів Коломойського, олігарху належить приблизно 1 000 біткоїнів

Коломойський інвестував у майнінг-ферму у Грузії $50 млн
Олігарх Ігор Коломойський
Фото: скріншот з відео

Український бізнесмен Ігор Коломойський 2017 року інвестував у майнінг-ферму у Грузії $50 млн. Про це стало відомо з тексту рішення Високого суду Лондона, опублікованого 24 лютого.

Коломойський повідомив суд у межах процесу за позовом «ПриватБанку», що у ферму для майнінгу криптовалюти він інвестував разом із бізнесменами Олексієм Кучухідзе і Георгієм Капанадзе. Виробництвом оперували їхні компанії Georgian Manganese LLC і Vartsikhe 2005 LLC.

За прогнозом бізнесменів, вкладення мало до січня 2021 року дати їм 50 000 біткоїнів вартістю $1 млрд.

Майнінг на грузинській фермі проводили з листопада 2017-го до листопада 2018 року, потім – із травня до вересня 2019 року. За цей період було добуто 3 533 біткоїни. З них, за інформацією юристів Коломойського, йому належить приблизно 1 000 біткоїнів.

19 грудня 2017 року Високий суд Англії та Уельсу видав судовий наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, як заявляють, є їхньою власністю або контрольовані ними. Рішення про арешт активів було видано на підставі наданих суду доказів, які доводять, що Коломойський і Боголюбов вивели з банку приблизно $2 млрд через проведення низки незаконних операцій.

Колишні власники банку подали клопотання про оскарження цього судового наказу, а також юрисдикції англійського суду розглядати позови «ПриватБанку». Ці клопотання було задоволено в суді першої інстанції суддею Фанкортом 4 грудня 2018 року, і повністю скасовано рішенням Апеляційного суду від 15 жовтня 2019 року, яким було підтверджено, що позов банку про шахрайство проти колишніх власників може розглядати англійський суд.

Загальну суму зобов'язань відповідачів за видатками банку буде визначено на слуханнях, які відбудуться в період із жовтня 2021 року до лютого 2022 року

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло