ExxonMobil позбудеться своїх нафтових активів у Північному морі

ExxonMobil позбудеться своїх нафтових активів у Північному морі

Компанія готується їх продати за $1 млрд

ExxonMobil позбудеться своїх нафтових активів у Північному морі
фото DR

Нафтовидобувна компанія ExxonMobil повідомила, що через свою структуру NEO Energy підписала угоду з інвестиційною компанією HitecVision про продаж нафтовидобувних активів у північній і центральній частинах Північного моря в Великобританії, передає Інтерфакс.

Операція оцінюється більш ніж в $1 млрд і має потенціал до зростання ще на $300 млн. Якщо угоду схвалять регулятори, її буде закрито до середини 2021 року.

Сторони домовилися про купівлю-продаж часток в 14 нафтових родовищах, де оператором в основному є Shell (включаючи Penguins, Starling, Fram, Gannet Cluster і Shearwater), а також в родовищі Elgin-Franklin, яке розробляє Total.

Частка ExxonMobil в 2019 році на цих родовищах склала близько 38 000 барелів на добу.

Активи з видобутку нафти в південній частині Північного моря Exxon планує зберегти. Також компанія збереже в Великобританії бізнес з переробки і збуту палива, мастильних матеріалів, нафтохімії та продажу природного газу.

«Наші плани розвитку, в яких пріоритет віддається Гайані, Пермському басейну США, Бразилії і СПГ, спрямовані на збільшення потенціалу прибутку та створення сильного грошового потоку для фінансування майбутніх капвкладень, скорочення боргу і підтримки надійних дивідендів», – прокоментував Ніл Чепмен, старший віце-президент ExxonMobil.

Як повідомлялося, квартальні збитки Exxon Mobil склали рекордні $20 млрд через знецінення активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті