Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Нацполіція викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю

Нацполіція викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю

Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу

Нацполіція викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю
Ілюстративне зображення
Фото: Maurício Mascaro/Pexels

Внутрішня безпека Національної поліції викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю. Голова Нацполіції України Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Про це повідомляється на сайті Нацполіції.

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї.  А це – і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя і так звані «травмати» – пристрої для відстрілу гумових куль.

«Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого  оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи», – повідомив Ігор Клименко.

Наразі викрито дев'ять співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них – посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у регіонах.

«За результатами роботи, проведеної Департаментом внутрішньої безпеки, зі служби звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі – перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п'ятьох відповідальних співробітників у регіонах», – розповів Глава Нацполіції.

Сьогодні, 1 березня, Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування  підрозділів контролю за обігом зброї. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.

Наразі завершується формування нового підрозділу з іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу. Найближчим часом він буде представлений суспільству.

Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Понад 2 000 дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено.

«Зараз наше завдання – провести всебічне службове розслідування. Ми не дамо недобросовісним колишнім працівникам жодного шансу для оскарження свого звільнення в суді. Крім того, усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань», – наголосив Ігор Клименко.

Крім того, голова Нацполіції підкреслив, що серед «замовників» цієї послуги були й працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті