Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Розкритикована індійська вакцина показала ефективність у 81%

Розкритикована індійська вакцина показала ефективність у 81%

Covaxin ще до результатів випробувань фази 3 в Індії почали вводити медикам, сам виробник очікував, що її ефективність складе до 60%

Розкритикована індійська вакцина показала ефективність у 81%
фото www.flickr.com/photos/digpunews/50831020582

Індійська вакцина проти коронавірусу, яка викликала суперечки, коли їй був наданий екстрений дозвіл на використання до завершення фінального етапу тестування, показала, що забезпечує надійний захист від COVID-19 в проміжному аналізі розширеного клінічного випробування.

Як повідомляє Bloomberg, Covaxin (Коваксін), який був розроблений спільно Bharat Biotech International і Індійською радою медичних досліджень, показав ефективність у 81% у пацієнтів без попередньої інфекції після другої дози, йдеться в заяві компанії в середу.

Показник виявився кращим, ніж прогнозувала Bharat Biotech торік – близько 60%.

Отримані дані підтверджують заяви Bharat Biotech про безпеку вакцини і можуть допомогти подолати сумніви щодо вакцини, оскільки Індія розгортає одну з найбільших у світі програм вакцинації для стримування масового спалаху всередині країни. Ці дані також є спростуванням для критиків, які засумнівалися в безпрецедентній поспішності, з якою місцевий препарат був схвалений на початку січня і був введений медпрацівникам в Індії ще до того, як будуть готові результати випробувань фази 3.

Попри те, що у січні Covaxin отримав дозвіл на екстрене використання, багато з тих осіб, хто мав першими отримати щеплення, не з’явились на вакцинацію, побоюючись, що їм може бути введений експериментальний препарат.

Індія також схвалила вакцину місцевого партнера AstraZeneca, Serum Institute of India, але кампанія по вакцинації в перші тижні також була дуже млявою.

Маючи можливість виробляти близько 300 млн доз на рік, багатообіцяючі дані про ефективність, ймовірно, допоможуть Bharat Biotech знайти подальші експортні ринки. У цьому місяці компанія відправила вакцину в Бразилію і підписала угоду з компанією Ocugen про спільну розробку вакцини для США.

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, що Україна отримає 5 млн доз вакцини від коронавірусу NovaVax, виробництва  Serum Institute of India.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті