Китай вклав у розвиток технологій $378 млрд у 2020 році
Ця стратегія дозволила Китаю стати єдиною економікою, яка продовжувала зростати попри пандемію

Китай продовжує ударними темпами нарощувати інвестиції в інноваційні технології. Згідно з попереднім звітом Національного бюро статистики Китаю (NBS), витрати країни на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи в 2020 році зросли на 10% до рекордних $378 млрд, повідомляє Bloomberg, на яке посилається HighTech Plus.
Це вдвічі більше за весь оборонний бюджет КНР за 2020 рік ($178,8 млрд). Таким чином сумарні інвестиції в досягнення технологічної переваги досягли вагомих 2,4% від ВВП країни.
Китайські ІТ-компанії, державні організації та університети організували 198 технологічних проектів національного рівня. А Національний фонд природних наук Китаю загалом профінансував 45 700 ініціатив в сфері перспективних досліджень. Станом на кінець року в країні діяли 522 ключові лабораторії, 350 інженерних дослідних центрів і понад 1600 національних технологічних центрів на рівні підприємств.
За даними NBS, в 2020 році особлива увага була приділена космічній програмі Китаю – компанії здійснили 35 успішних запусків. Запуск станції Чанье-5 став першим проектом, в рамках якого Китай зібрав зразки з поверхні Місяця і повернув їх на Землю.
Китай також офіційно ввів в експлуатацію 500-метровий радіотелескоп Тьяньян і запустив глобальну навігаційну систему Beidou-3. Крім того, з минулого року країна зайнялася вивченням Марса і провела запуск зонда Тяньвень-1.
Шег Лайюнь, заступник глави NBS, зазначив, що поточна стратегія дозволила Китаю стати єдиною великою економікою, яка продовжувала зростати, незважаючи на пандемію. Навіть під час першого повного локдауна – в лютому-березні 2020 року – частина проектів працювала в автономному режимі і продовжувала нарощувати технологічну перевагу.
«Друга за величиною економіка здивувала світ своїм V-подібним відновленням і стала головною рушійною силою для відновлення світової економіки», – сказав Лайюнь.
Ключову роль у цих процесах відіграв симбіоз між державою і приватним сектором. Уряд активно підтримує ІТ-компанії і стартапи, надаючи умови і субсидії для перспективних проектів. За заявами NBS, регулятори підтримали створення в Китаї 400 інноваційних платформ і сприяли координації та розвитку малих і середніх підприємств.
Також повідомлялося, що Китай збирається збільшити військовий бюджет на тлі зростання напруженості.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].