Китай збирається збільшити військовий бюджет на тлі зростання напруженості

Китай збирається збільшити військовий бюджет на тлі зростання напруженості

Експерти прогнозують зростання приблизно на 7%.

Китай збирається збільшити військовий бюджет на тлі зростання напруженості
фото www.flickr.com/photos/e_kaspersky/20540270784

Китайські і західні експерти з безпеки очікують, що Китай продемонструє значне збільшення витрат на оборону на щорічному відкритті парламенту 5 березня на тлі відновлення економіки та зростання військової напруженості. Про це повідомляє Reuters.

З огляду на те, що коронавірус вдарив по його економіці, Китай минулого року оголосив про збільшення витрат на оборону на 6,6% до $178 млрд, що є найнижчим темпом зростання за три десятиліття.

«Китай зіткнувся з найсерйознішою ситуацією в області безпеки з часів Корейської війни», – сказав Ні Лексіонг, колишній професор Шанхайського університету політології і права.

Він прогнозує істотне збільшення військового бюджету Китаю, посилаючись на продаж США зброї Тайваню, регулярне розміщення американських авіаносців біля узбережжя Китаю і нещодавню присутність французького військового корабля і атомного підводного човна в Південно-Китайському морі.

«Дивлячись на громадську думку, стає більш актуальним повернення Тайваню військовим шляхом. Тому обов'язково різко зросте бюджет », – сказав Лексіонг.

Росс Беббідж, науковий співробітник Вашингтонського Центру стратегічних і бюджетних оцінок і колишній співробітник Міністерства оборони Австралії, очікує зростання приблизно на 7%.

«Це менше, ніж деякі люди можуть очікувати, і причина цього в тому, що економіка Китаю все ще не в хорошій формі», – пояснив він.

Економіка Китаю зросла лише на 2,3% у 2020 році, хоча це була єдина велика економіка, яка продемонструвала зростання. Очікується, що цього року зростання складе до 9%.

Багато західних експертів вважають, що реальні військові витрати Пекіна набагато вище офіційних цифр.

Нагадаємо: у грудні минулого року Стокгольмський інститут дослідження проблем світу (SIPRI) опублікував доповідь, присвячену обсягам експорту озброєнь у 2019 році. За оцінками, у 2019 році Китай витратив на свої збройні сили 261 млрд, тоді як Сполучені Штати витратили 732 млрд, або близько 3,4% ВВП.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло