У РНБО України підготували проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки
Було вивчено концептуальні положення стратегій із кібербезпеки країн ЄС, США та Японії

Робоча група при Національному координаційному центрі кібербезпеки Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України схвалила проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки. Про це повідомляється на сайті РНБО.
Як повідомляє апарат РНБО, основою для розробки документа стала Стратегія національної безпеки України, затверджена указом президента України від 14 вересня 2020 року №392. Також було вивчено концептуальні положення стратегій із кібербезпеки країн ЄС, США, Японії, низку соціологічних опитувань й емпіричних досліджень, які було проведено наприкінці минулого і на початку 2021 року.
«Метою Стратегії кібербезпеки України на 2021–2025 роки визначено створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особи, суспільства, держави. Документ ґрунтується на засадах стримування, кіберстійкості та взаємодії. Координатором реалізації Стратегії є Національний координаційний центр кібербезпеки», – йдеться в повідомленні.
Так, робоча група визначила концептуальні підходи до подальшого розвитку національної системи кібербезпеки, які базуються на аналізі цифрового середовища, глобальних трендів середовища з кібербезпеки (з одночасним урахуванням особливостей України), захисту національних інтересів України; перманентності заходів щодо вдосконалення законодавства у сфері кібербезпеки; запровадженні механізмів державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки; проактивному підході, що передбачає вжиття превентивних заходів тощо.
Зазначається, що проєкт Стратегії структурно має дев'ять розділів.
Передбачається, що в перший рік дії Стратегії буде невідкладно розроблено індикатори оцінки стану кібербезпеки і кіберзахисту; проведено огляд стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, впроваджено механізми проведення оглядів стану національної системи кібербезпеки.
Раніше Mind розповідав про правила кіберзахисту держав. Які ризики існують у запровадження «Чистої мережі» і як їх уникнути.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].