У РНБО України підготували проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки

У РНБО України підготували проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки

Було вивчено концептуальні положення стратегій із кібербезпеки країн ЄС, США та Японії

У РНБО України підготували проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки
фото: pexels.com

Робоча група при Національному координаційному центрі кібербезпеки Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України схвалила проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки. Про це повідомляється на сайті РНБО.

Як повідомляє апарат РНБО, основою для розробки документа стала Стратегія національної безпеки України, затверджена указом президента України від 14 вересня 2020 року №392. Також було вивчено концептуальні положення стратегій із кібербезпеки країн ЄС, США, Японії, низку соціологічних опитувань й емпіричних досліджень, які було проведено наприкінці минулого і на початку 2021 року.

«Метою Стратегії кібербезпеки України на 2021–2025 роки визначено створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особи, суспільства, держави. Документ ґрунтується на засадах стримування, кіберстійкості та взаємодії. Координатором реалізації Стратегії є Національний координаційний центр кібербезпеки», – йдеться в повідомленні.

Так, робоча група визначила концептуальні підходи до подальшого розвитку національної системи кібербезпеки, які базуються на аналізі цифрового середовища, глобальних трендів середовища з кібербезпеки (з одночасним урахуванням особливостей України), захисту національних інтересів України; перманентності заходів щодо вдосконалення законодавства у сфері кібербезпеки; запровадженні механізмів державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки; проактивному підході, що передбачає вжиття превентивних заходів тощо.

Зазначається, що проєкт Стратегії структурно має дев'ять розділів.

Передбачається, що в перший рік дії Стратегії буде невідкладно розроблено індикатори оцінки стану кібербезпеки і кіберзахисту; проведено огляд стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, впроваджено механізми проведення оглядів стану національної системи кібербезпеки.

Раніше Mind розповідав про правила кіберзахисту держав. Які ризики існують у запровадження «Чистої мережі» і як їх уникнути.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло