Nexta опублікував документальний фільм про статки Лукашенка

Nexta опублікував документальний фільм про статки Лукашенка

Журналісти розповіли про нерухомість, автопарк, коштовні подарунки, витрати та корупційні схеми політика

Nexta опублікував документальний фільм про статки Лукашенка
Олександр Лукашенко
Фото: DR

Білоруський опозиційний ресурс Nexta оприлюднив фільм-розслідування «Лукашенко. Золоте дно» про статки Олександра Лукашенка. Відео опубліковане на YouTube-каналі ЗМІ.

У фільмі тривалістю майже півтори години розповідається про нерухомість, автопарк, коштовні подарунки, витрати та корупційні схеми політика.

За даними розслідувачів, Лукашенко володіє 18 резиденціями – державними та подарованими бізнесменами. Зокрема, журналісти називають палац у місті Шершун (Мінська область), що офіційно належить російському олігархові Михайлу Гуцерієву, який входить до 50 найбагатших людей РФ. За даними Forbes, його статки оцінюють у $2,1 млрд.

У Білорусі Гуцерієв володіє будівельною компанією «Ю-строй», готелем Renaissance Minsk, ангаром для бізнес-авіації в аеропорту (Мінськ) і компанією «Славкалій». Він стверджує, що резиденція належить йому, а її будівництво коштувало $40 млн. Натомість Nexta запевняє, що користується палацом Лукашенко, який «обміняв» його на $1,4 млрд Гуцерієву для будівництва гірничо-збагачувального комплексу. Ці кошти Китай надав Білорусі як кредит під гарантії.

«У мене в руках опинилися документи. На них хтось, видно, забув викреслити, там було написано, що згідно з листом служби безпеки президента, треба передати відповідну кімнату для охорони. Тобто це вже говорить про те, що цим займалися відомства», – розповів журналіст.

Ще одним підтвердженням зведення палацу для Лукашенка журналісти називають те, що за три кілометри від резиденції розташована база ППО з комплексами С-300 російського виробництва.

Окрім цього, у фільмі озвучують вартість обслуговування резиденцій Лукашенка. За даними обізнаних співрозмовників розслідувачів, на це витрачаються десятки мільйонів доларів щомісяця. Також автори розслідування вважають, що у Палаці Незалежності в Мінську – іншій резиденції – існують локації, куди «ніколи в житті не запустять» екскурсії, які «водять за суворо відведеним маршрутом».

Журналісти нарахували в самопроголошеного президента Білорусі близько 10 дорогих автомобілів:

  • дві Audi A8 за 100 000 євро кожна;
  • Maybach за 1,5 млн євро, який йому нібито хтось подарував;
  • новіший броньований Maybach Pullman Guard із мінібаром і масажними кріслами за 1,4 млн євро;
  • Rolls-Royce Phantom Coupe за 170 000 євро;
  • броньований Mercedes-Benz C-Class 5 покоління за 160 000 євро;
  • Tesla, нібито подарована Ілоном Маском, за понад 100 000 євро;
  • Mercedes-Benz GL-клас за 131 000 євро;
  • Mercedes C-Class 4 покоління за 200 000 євро.

До того ж молодий Лукашенко, за спостереженнями розслідувачів, їздив на Mercedes 600 (W140), розширена версія якого на той час коштувала 80 000 євро, та раритетною Газ-14 «Чайка», яку нині оцінюють у 30 000 євро.

Не забули журналісти і про ексклюзивні авторучки Montegrappa з гербом за 2 000-4 000 євро, які Лукашенко роздає як сувеніри, його лижний костюм за 4 000 євро.

В авіапарку виявили літаки Boeing 737, Boeing 767, Gulfstream G550, Canadair CRJ-200 та гелікоптер AgustaWestland AW139.

Сам Лукашенко неодноразово заявляв, що не має багатств, а майже все, чим він користується, належить державі.

Окрім Гуцерієва, в коло наближених до Лукашенка бізнесменів входять власник компанії «Тютюн-Інвест» і мережі торговельних центрів «Корона» Павло Топузідіс та ще один тютюновий магнат Олексій Олексін.

За словами журналістів, цей фільм є лише початком серії розслідувань про «корупцію в оточенні Лукашенка», і вони вже почали роботу над новим фільмом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло