Державне «Добропіллявугілля» не допустило Ахметова до вуглезбагачувального тендеру

Державне «Добропіллявугілля» не допустило Ахметова до вуглезбагачувального тендеру

Компанії олігарха не відповідали тендерній документації

Державне 	«Добропіллявугілля» не допустило Ахметова до вуглезбагачувального тендеру
Фото: pixabay.com

ДП «Добропіллявугілля-видобуток», яке торік повернулось до Міністерства енергетики з оренди групи ДТЕК, 3 березня за результатами тендеру уклало договір із ТОВ «Промислова компанія «Збагачувач» стосовно послуг зі збагачення вугілля на 183,96 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть «Наші гроші».

Цьогоріч перероблять 1,77 млн т рядового вугілля марок ГЖП (0-200) та Г(Г2) (0-200) із шахт «Алмазна» і «Новодонецька» із максимальною зольністю 57% до концентрату марок ГЖП (0-100) та Г(Г2) (0-100) із зольністю 23-28%. Ціна за тонну становить 104 грн.

Наприкінці лютого «Добропіллявугілля» через відкриті торги замовляло «Збагачувачу» переробку такого вугілля з цих самих двох шахт майже за такою ж ціною – по 101 грн.

У січні «Добропіллявугілля» замовило ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» Ріната Ахметова переробку вугілля з шахти «Добропільська» на чверть дорожче – по 130 грн. Ту закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки ці шахта і збагачувальна фабрика мають спільний технологічний комплекс, тому конкуренція неможлива з технічних причин.

До нинішнього аукціону не допустили дві фірми. Згадану «ДТЕК Добропільська ЦЗФ» відхилили за невідповідність умовам технічної специфікації та іншим вимогам тендеру, а ТОВ «Збагачувальна Фабрика «Богучарская» Сергія Андрійченка, Владислава Кравця і Кирила Люєва – за відсутність свідоцтва про атестацію, яке вимагав надати замовник.

Єдиним допущеним конкурентом виявилось державне підприємство «Укрвугілля» Міненергетики із ціною 110 грн/т, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Формальна економія відносно очікуваної вартості закупівлі у 194,95 млн грн складає 6%.

Нинішня ціна на 44% нижча за ціну для ДП «Львіввугілля» від ПАТ «Львівська вугільна компанія» з оточення Наталії Королевської у жовтні 2020 року в 145 грн. Також вона на 24% нижча за торішню ціну від фабрик «Росія» і «Україна» Віталія Кропачова в 125 грн.

Фірму «Збагачувач» нині зареєстровано в Києві на директора Анатолія Подопригору із Бучі. Однак раніше вона належала Олександру Зарицькому, який свого часу керував ТОВ «Центренергобуд» – сімейною структурою екснардепа від Партії регіонів Андрія Орлова.

«Збагачувач» є співзасновником ТОВ «ЦЗФ «Селидівська». Одним з його партнерів там раніше виступало ТОВ «Енергоуправління», співвласницею якого була Ольга Орлова.

Ще Подопригора керував ТОВ «Донецьквуглезабезпечення» з окупованого Донецька, чию угоду за 2015 рік із ДП «Лисичанськвугілля» про переробку розірвала прокуратура в суді.

Усього з 2019 року «Збагачувач» отримав підрядів державних шахтарів на 380,39 млн грн.

Нагадаємо, Ахметов орендував «Добропіллявугілля» за часів Віктора Януковича. У 2020 році уряд Дениса Шмигаля погодився прийняти шахту назад у розпорядження держави. При цьому держава погодилась  заплатити групі Ахметова за майно 397,8 млн грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті