Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
Уряд направить 1,2 млрд грн на здешевлення кредитів для аграріїв

Уряд направить 1,2 млрд грн на здешевлення кредитів для аграріїв

Максимальний обсяг компенсації за кредитом становитиме 5 млн грн

Уряд направить 1,2 млрд грн на здешевлення кредитів для аграріїв
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів змінив механізм надання фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів. Уряд схвалив відповідну постанову, яка оновлює порядок використання коштів, передбачених для цього у держбюджеті, повідомляє Мінекономіки.

«У 2021 році для здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд грн. Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів в агросектор. Цього року скористуватися програмою та отримати компенсацію зможуть понад 4 400 сільгоспвиробників», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Проєктом постанови зокрема пропонується:

1. Визначити прозорий порядок відбору претендентів на підтримку;

2. Уточнити напрями використання кредитних коштів:

надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів (сільгоспвиробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, матимуть можливість отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами);

середньо- та довгостроковими кредити, залученими для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів с/г призначення, а також з переробкою с/г продукції.

3. Визначити кінцеві терміни подачі заявок суб’єктами для отримання компенсації та реєстрів компенсаційних виплат позичальникам, які подаються до Мінекономіки уповноваженими банками (щороку до 1 листопада).

Максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам – 5 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті