СБУ заблокувала атаку російських хакерів на органи держвлади України

СБУ заблокувала атаку російських хакерів на органи держвлади України

Хакери могли отримати доступи до секретних даних

СБУ заблокувала атаку російських хакерів на органи держвлади України
Фото: pixabay.com

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ Російської Федерації хакерського угруповання «Armageddon». Через дії хакерів куратори з країни-агресора могли отримати доступ до секретних даних вищих органів державної влади України. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Про виявлені кіберзагрози СБУ поінформувала органи державної влади через платформу «MISP-UA».

На цій платформі Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ розмістив:

  • відповідні індикатори кіберзагроз;
  • рекомендації щодо заходів із виявлення і попередження фактів несанкціонованого втручання;
  • інструменти для пошуку шкідливого програмного забезпечення.

Заходи для локалізації кібератаки спецслужб РФ СБУ провела спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО та у взаємодії з центральними органами виконавчої влади.

Заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк в інтерв'ю РБК-Україна повідомив, що причиною атак став не лише удар по активах проросійських депутатів, а й блокування їхніх телеканалів «112 Україна», NewsOne і Zik, що використовувалися для ретрансляції пропаганди Кремля в Україні.

«Початок низки атак відбувався наче «за годинником», деякі з них виконували роль операції прикриття, щоб відвернути увагу команди реагування», – каже заступник секретаря РНБО.

За його словами, така тактика свідчить про координацію дій під час кібератак і є додатковим підтвердженням участі російських спецслужб.

Раніше НКЦК при РНБО України зафіксував спроби поширення шкідливих документів через Систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Метою атаки було масове зараження інформаційних ресурсів державних органів, оскільки саме з використанням цієї системи здійснюється документообіг у більшості органів державної влади. Атаки пов'язували з російським хакерським угрупованням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті