Торік Україна на 18% збільшила імпорт екзотичних фруктів

Торік Україна на 18% збільшила імпорт екзотичних фруктів

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції користуються цитрусові та банани

Торік Україна на 18% збільшила імпорт екзотичних фруктів
Фото: Lukas/Pexels

У 2020 році Україна на 18% збільшила імпорт екзотичних фруктів – до $795 млн. Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» з посиланням на дані Держмитслужби.

«У 2020 році найбільша частка – 11,5 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – переважно за рахунок цитрусових, бананів та інших екзотичних плодів», – йдеться у повідомленні.

Основним постачальником продукції цієї групи до України залишається Туреччина, з якої минулого року імпортували понад 269 тис тонн фруктів.

Минулого року частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 28,8 %.

Також у топ-6: Еквадор (12,9 %), Греція (6,2 %), Коста-Ріка (5,8 %), Іспанія (5,4 %) та Єгипет (5,0%).

Сукупно ці шість країн сформували 2020 року понад 64 % вартості імпорту продукції даної групи до України.

«Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові та банани, які у 2020 році сформували майже 3/5 вартості її імпорту. Якщо в імпорті цитрусових більш ніж половина обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі та Коста-Ріці, які минулого року забезпечили близько 80% вартісних обсягів поставок», – заявив заступник директора «Інституту аграрної економіки» Микола Пугачов.

Нагадаємо: Україна у 2020 році збільшила імпорт шоколаду на 25,7%, кави – на 15,4%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло