КНДР може випробовувати нові міжконтинентальні ракети «в найближчому майбутньому» – США

КНДР може випробовувати нові міжконтинентальні ракети «в найближчому майбутньому» – США

Вдосконалена та «ймовірно, більш боєздатна» ракета була продемонстрована режимом Кім Чен Ина в жовні під час параду

КНДР може випробовувати нові міжконтинентальні ракети «в найближчому майбутньому» – США
фото www.flickr.com/photos/156678404@N02/27881039848

Північна Корея може розпочати випробування поліпшеної конструкції своїх міжконтинентальних балістичних ракет «в найближчому майбутньому». Про це заявив глава Північного командування США (NORTHCOM), генерал ВПС Глен Ван Херк, передає Reuters.

Його попередження з’явилося на основі демонстрації найбільшої міжконтинентальної балістичної ракети країни під час жовтневого параду в КНДР, а не конкретних розвідданих про неминучий запуск.

Агентство зазначає, що Ван Херк зробив свою заяву за день до дебютної поїздки  головного дипломата Ентоні Блінкена і глави оборони США Ллойда Остіна в Південну Корею і підкреслив стурбованість США тим, що Пхеньян може відновити випробування ракет і ядерної зброї після перерви в понад три роки.

Як відомо, навіть під час так званого затишшя у випробуваннях, лідер КНДР Кім Чен Ин закликав до продовження виробництва ядерної зброї для арсеналу країни, запустив серію ракет меншого розміру і представив міжконтинентальну балістичну ракету.

Ван Херк заявив комітету Сенату з питань збройних сил, що нова пхеньянська ракета є «значно більшою і, ймовірно, більш боєздатною» за традиційну міжконтинентальну балістичну ракету, що ще більше посилює загрозу для США. Між тим, він висловив упевненість в протиракетній обороні США.

Американський генерал також нагадав, що Кім Чен Ин зняв зі своєї країни мораторій на випробування більше як рік тому.

Нагадаємо: днями сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина, заступниця глави відділу пропаганди і агітації ЦК Трудової партії КНДР Кім Є Чен різко розкритикувала спільні військові навчання, які проводять Південна Корея та США. Вона наголосила, що якщо США «хочуть спокійно спати в найближчі чотири роки», перш за все їм варто утриматися від «розвіювання запаху пороху на нашій землі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті