Південна Корея надасть Україні грант для будівництва євроколії - Криклій

Південна Корея надасть Україні грант для будівництва євроколії - Криклій

Передбачається запуск чотирьох маршрутів протяжністю майже 2 000 кілометрів

Південна Корея надасть Україні грант для будівництва євроколії - Криклій
фото: facebook.com/vladkryklii

Міністерство інфраструктури підписало з Південною Кореєю документи, за яким корейська національна залізниця надасть грантове фінансування пре-ТЕО для будівництва євроколії в Україні. Про це повідомляється на сайті міністерства інфраструктури.

«У цьому році ми анонсували старт одного із ключових для галузі проєкту із розвитку високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. На початковому етапі він передбачатиме будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 км/год та сучасної інфраструктури для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС. Зараз маємо офіційні підписані домовленості з корейською національною залізницею, які передбачають можливість грантового фінансування пре-ТЕО для будівництва євроколії в Україні», – прокоментував міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Наразі обговорюється запуск чотирьох маршрутів євроколії – «Київ-Львів-кордон», «Київ-Одеса», «Київ-Харків» та «Київ-Дніпро-Запоріжжя».

Перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович під час переговорів у Сеулі зазначив: «Підписання меморандуму створює умови для можливості залучення фінансування корейської сторони для підготовки техніко-економічних обґрунтувань за проєктами, які містять спільний інтерес, зокрема проєкту із впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті