Vodafone залучить до 2,3 млрд євро від IPO свого інфраструктурного бізнесу у Франкфурті

Vodafone залучить до 2,3 млрд євро від IPO свого інфраструктурного бізнесу у Франкфурті

Британський оператор мобільного зв'язку оцінив акції свого інфраструктурного бізнесу Vantage Towers в 24 євро кожну

Vodafone залучить до 2,3 млрд євро від IPO свого інфраструктурного бізнесу у Франкфурті
фото www.flickr.com/photos/169878357@N08/51003029941

Британський оператор мобільного зв'язку Vodafone оцінив акції свого інфраструктурного бізнесу Vantage Towers у 24 євро кожну на загальну суму до 12,1 млрд євро ($14,5 млрд) для компанії в рамках одного з найбільших первинних публічних розміщень акцій в Європі в цьому році.

Як повідомляє Bloomberg, Vodafone отримає від операції 2,3 млрд євро, якщо передбачається, що опціон на понадрозподіл («greenshoe») буде повністю реалізований за остаточною ціною пропозиції.

Початок торгів намічений на четвер,18 березня, у Франкфурті.

Британський оператор встановив початковий діапазон цін на акції Vantage Towers в діапазоні від 22,50 до 29 євро за акцію, а на цьому тижні звузив його до 24-25 євро. Запланована виручка – 2-2,8 млрд євро.

«Це IPO відкриває цінність для наших акціонерів: воно демонструє цінність активів наших веж у світі 5G», – сказав генеральний директор Vodafone Нік Рід.

Якщо так званий опціон на покупку акцій буде повністю реалізований, Vodafone продовжить володіти часткою в Vantage Towers у 81,1%.

Згідно з аналізом галузевої організації GSMA, модернізація мереж, в тому числі веж, для 5G, вимагатиме в період з 2020 по 2025 роки близько $890 млрд. Агентство зазначає, що європейські оператори все частіше використовують продаж своїх активів для фінансування цієї діяльності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті