Євросоюз має намір заборонити імпорт продуктів, вироблених зі шкодою для екології

Євросоюз має намір заборонити імпорт продуктів, вироблених зі шкодою для екології

Так ЄС зможе стимулювати також закордонних виробників скорочувати викиди

Євросоюз має намір заборонити імпорт продуктів, вироблених зі шкодою для екології
фото DR

В Євросоюзі мають намір закрити ринок для продуктів, вироблені з допомогою неекологічних технологій, а також переглянути енергетичне законодавство і привести його до кліматичних норм. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн на форумі Berlin Energy Transition Dialogue, пише ZN.ua з посиланням на текст виступу, опублікований на сайті Єврокомісії.

«Перед нами стоїть мета – зменшити парникові викиди на 55% до кінця 2029 року. Уже в цьому році, до літа, ми переглянемо все європейське енергетичне та кліматичне законодавство, щоб воно відповідало даній меті», – повідомила фон дер Ляйєн.

За її словами, найближчим часом буде вжито таких заходів:

  • удосконалити систему торгівлі викидами: розширити її на морський сектор і більш ефективно застосовувати в авіації;
  • підвищити енергоефективність будівель і дорожнього транспорту;
  • збільшити інвестиції в акумуляторну інфраструктуру і батарейні технології, щоб допомогти автоіндустрії швидше перейти до електромобільності;
  • підняти фінансування «зеленої галузі», збільшивши на 350 млрд євро в рік інвестиції в енергетичну систему протягом найближчих 10 років.

Урсула фон дер Ляйєн особливу увагу приділила металургійній промисловості, зазначивши, що необхідно «масово інвестувати в дорогі екологічні технології, щоб зробити сталь «зеленою».

«Вартість «зеленої сталі» на 100 євро за тонну вища за ту, що виробляється традиційним способом (...) Треба зупинити потрапляння на європейський ринок дешевих товарів з-за кордону. Тому в цьому році в ЄС буде представлено захисний механізм Carbon border adjustment mechanism, який заборонить імпорт певних продуктів», – сказала Урсула фон дер Ляйєн.

«Ми так багато вклали в скорочення викидів, що просто не маємо права імпортувати їх», – додала вона.

Урсула фон дер Ляйен вважає, що так ЄС зможе стимулювати також іноземних виробників скорочувати викиди. Сталева промисловість виробляє 9% викидів на планеті, наголосила вона.

Найкращим варіантом Урсула фон дер Ляйєн вважає водень.

«Для металургійної промисловості водень – можливість, яка дозволить рухатися шляхом сталого розвитку», – зазначила вона.

Нагадаємо, у Швеції побудують найбільший у світі завод з виробництва сталі на водні.

Також енергокомпанія Uniper запланувала збудувати завод з виробництва «зеленого» водню потужністю 500 МВт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло