COVID-19 «заштовхнув» ще 75 млн людей за межу бідності в Індії – аналіз
На країну припало майже 60% глобального зростання бідності у 2020 році

Торік через економічний спад, викликаний пандемією COVID-19, в Індії за межею бідності опинилися ще близько 75 млн осіб. Про це показав аналіз Pew Research Center, передає CNBC.
Аналіз показав, що на Індію припадає майже 60% глобального зростання бідності у 2020 році. Експерти вважають бідними тих людей, які живуть на $2 або менше в день.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що економіка Індії скоротиться на 8% у фінансовому році, що закінчується в цьому місяці, а потім виросте на 11,5% в наступному фінансовому році, що починається в квітні.
Зростання бідності в Індії «відкидає назад прогрес на цьому фронті на кілька років назад», – написав у своєму звіті Ракеш Кочхар, старший науковий співробітник дослідницького центру Pew Research Center.
За його словами, з 2011 по 2019 рік кількість бідних в Індії скоротилася з 340 млн до 78 млн. Торік це число впало б до 59 млн, якби не пандемія. Натомість як показав аналіз, прогнозується збільшення до 134 млн.
Постраждало також зростання середнього класу країни. За словами Кочхар, частка осіб із середнім рівнем доходу, який визначається від $10,01 до $20 в день в Індії, зросла з 29 млн до 87 млн в період з 2011 по 2019 рік і, як очікується, впаде до 66 млн у 2020 році через коронакризу.
Як і в Індії, в Китаї проживає близько 1,4 млрд осіб. Але, за даними дослідницького центру Pew Research Center, вплив пандемії на бідність в Китаї був набагато меншим.
Згідно з останнім прогнозом МВФ, економіка Китаю виросла на 2,3% минулого року і, як очікується, зросте на 8,1% в цьому році. КНР стала єдиною великою економікою, яка виросла у 2020 році, і це допомогло рівнем бідності залишитися «практично незмінним», – сказав Кочхар.
Нагадаємо: раніше виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Девід Бізлі спрогнозував, що у 2021 році у зв'язку з наслідками пандемії світу може загрожувати найсильніша за 75 років гуманітарна криза.
Експерти спрогнозували, що світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].