Туреччина вийшла зі Стамбульської конвенції про боротьбу з насильством щодо жінок
Рада Європи розкритикувала цей вчинок, правозахисники закликають до протестів

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав указ про вихід країни зі Стамбульської конвенції Ради Європи про боротьбу з насильством щодо жінок.
«Наявність або відсутність міжнародних конвенцій не применшує і не збільшує нашу відповідальність щодо запобігання будь-яким формам злочинів, з якими можуть зіткнутися наші громадяни, і нашу роботу відповідно до вимог цієї відповідальності», – прокоментував у Twitter це рішення міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу.
Рада Європи розкритикувала оголошений Туреччиною вихід з Конвенції про боротьбу з насильством щодо жінок. Рішення офіційної Анкари є «трагічною новиною» і загрожує справі захисту жінок у Туреччині, всій Європі і за її межами, заявила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчиновіч-Бурич у суботу, 20 березня.
Опозиційна Народно-республіканська партія Туреччини заявила, що в разі виходу Туреччини з конвенції жінки в країні «залишаться громадянами другого сорту».
За словами турецького віце-президента Фуатьє Октая, боротьба за захист прав жінок у країні «буде продовжена при збереженні наших традиційних цінностей».
Указ Ердогана здатний викликати лише «гіркоту», зазначив мер Стамбула, представник НРП Екрем Імамоглу. В країні щодня з'являються повідомлення про нові факти насильства щодо жінок, підкреслив він. Правозахисники в Туреччині закликали до демонстрацій на знак протесту проти виходу країни з угоди.
Конвенція була прийнята в Стамбулі 11 травня 2011 року. Її підписали 46 країн і Євросоюз. До березня 2021 року її ратифікували 18 держав. Туреччина була першою країною, яка ратифікувала документ.
Конвенція встановлює ряд злочинів, які кваліфікуються як насильство по відношенню до жінок. Держави, які ратифікують Конвенцію, повинні криміналізувати кілька злочинів, в тому числі психологічне, фізичне та сексуальне насильство, переслідування, примусовий шлюб, примусові аборти і примусову стерилізацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].