Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Зеленський зняв санкції з «міністра ДНР» і кримського винзаводу «Масандри»

Зеленський зняв санкції з «міністра ДНР» і кримського винзаводу «Масандри»

Також санкцій уникнули два громадяни РФ і російська компанія з виготовлення соди

Зеленський зняв санкції з «міністра ДНР» і кримського винзаводу «Масандри»
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 23 березня про застосування санкцій. З санкційного списку виключили кілька осіб. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Так, зі списку санкцій указу глави держави був виключений «міністр вугільної промисловості» «Донецької народної республіки» Ігор Івакін. Щодо Івакіна була застосована зупинка фінансових операцій. У січні 2020 року в ході спецоперації СБУ вивела Івакіна на підконтрольну українській владі територію й отримала від нього «корисну інформацію» про вплив Росії на бойовиків. Раніше повідомлялося, що Ігор Івакін, переміщений СБУ на підконтрольну Києву територію, може уникнути ув'язнення.

Також санкції скасували щодо 9 державних підприємств, серед яких державний концерн «Національне виробничо-аграрне об'єднання «Масандра», що знаходиться в Ялті. Торік у грудні окупаційна влада Криму продала винзавод «Масандра» за $73 млн. Його придбала компанія «Південний проєкт», яка є дочірньою фірмою банку «Росія»

Зі списку фізичних осіб також виключені колишні співвласники російського «Промзв'язокбанк» Олексій і Дмитро Миколайович Ананьєв, яких у Росії підозрюють у розкраданні з банку 87 млрд руб.

У введеному рішенні РНБО підкреслено, що зі списку санкцій №184 від 14 травня 2020 року виключено російське акціонерне товариство «Башкирська содова компанія», що займається виробництвом кальцинованої, харчової та каустичної соди.

Відносно юридичних і фізичних осіб були застосовані блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, заборона участі в приватизації, заборона користування радіочастотним ресурсом України, обмеження надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Серед обмежувальних заходів санкцій також була заборона здійснення операцій з цінними паперами, заборона передачі технологій, прав на об'єкти інтелектуальної власності. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті