У 2020 році українці на іноземних ринках заробили на 33% більше як роком раніше
Найбільше виросли доходи онлайн-викладачів – на 80%

За результатами 2020 року доходи українців на іноземних ринках зросли на 33%. Про це йдеться в аналітиці від Payoneer.
«Найприбутковішими для українців стали США, Великобританія та Канада. Онлайн-викладачі заробили на 86% більше, ніж у 2019, ІТ-компанії – на 41%, онлайн-продавці – на 35%. Суми виплат нашим IT-підприємцям від клієнтів із Йорданії зросли на 370%, із Саудівської Аравії – на 113%, із Сингапуру – на 93%», – ідеться в дослідженні.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зазначається, що одним із головних трендів 2020 стала онлайн-освіта. Попит на віддалене навчання підвищився одразу з початком карантину – у березні та квітні рівень виплат викладачам збільшився на 19%. За другий квартал вони заробили на 38% більше, за третій – на 4%, за четвертий – на 2%. Загалом за 2020 доходи українських онлайн-викладачів зросли на 86%. Найбільше підвищились виплати з Філіппін – на 409% у порівнянні з 2019, із Гонконгу – 154%, із Китаю – на 145%, зі Швейцарії – на 98%, із США – на 72%.
За даними Payoneer, доходи українських IT-компаній від іноземних клієнтів збільшились на 41%. У другому кварталі приріст склав 10%, у третьому – 4%, у четвертому – ще 23%. Виплати із Йорданії зросли на 370%, з Угорщини – на 344%, із В’єтнаму – на 305%, із Саудівської Аравії – на 113%, із Сингапуру – на 93%.
Українські онлайн-продавці збільшили річний дохід на 35%. У другому кварталі їхній заробіток підвищився на 36%, у третьому – на 3%, у четвертому – на 11%. Найзначніше зросли суми виплат зі Швейцарії – на 3 711%, із Франції – на 959%, із Німеччини – на 511%, із Канади – на 399%, із Литви – на 72%.
Річний дохід фрілансерів збільшився на 20%. У другому кварталі 2020 заробітки наших земляків зросли на 6%, у третьому – на 2%, у четвертому – на 19%.
Нагадаємо, у 2020 році обсяг приватних грошових переказів виріс на 1,7% до рекордних $12,1 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.