Stellantis тимчасово закриває п'ять заводів у Північній Америці через дефіцит чіпів

Stellantis тимчасово закриває п'ять заводів у Північній Америці через дефіцит чіпів

Загалом нестача мікросхем скоротить виручку світової автомобільної промисловості на $60,6 млрд в цьому році

Stellantis тимчасово закриває п'ять заводів у Північній Америці через дефіцит чіпів
фото www.flickr.com/photos/145814122@N03/51000035568

Автовиробник Stellantis заявив, що глобальна нестача напівпровідникових чіпів змушує його тимчасово закрити п'ять заводів у Північній Америці, починаючи з наступного тижня.

Як повідомляє CNBC, виробничі потужності простоюватимуть в Іллінойсі, Мічигані, Мексиці та два в Онтаріо (Канада). Вони виробляють для компанії безліч продуктів – від старих пікапів Ram 1500 і моделей Jeep до мінівенів і автомобілів Dodge і Chrysler. За даними компанії, об'єкти, які раніше входили до складу Fiat Chrysler, будуть закриті з понеділка до початку або середини квітня.Представник Stellantis відмовилася повідомити, скільки одиниць продукції буде втрачено.

За оцінками консалтингової компанії AlixPartners, нестача мікросхем скоротить виручку світової автомобільної промисловості на $60,6 млрд в цьому році.

Дефіцит впливає на кожного автовиробника по-різному. Кілька виробників, в тому числі General Motors, Ford Motor і китайський стартап електромобілів Nio, на цьому тижні також оголосили про скорочення виробництва або плани щодо збільшення часу простою на підприємствах, які вже були призупинені.

Stellantis – це об'єднаний автовиробник, який з’явився внаслідок злиття Fiat Chrysler і французької Groupe PSA. У США його основні бренди включають Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep і Ram.

Нагадаємо: автомобільні заводи найбільших автоконцернів світу змушені простоювати через гостру нестачу мікросхем. Серед постраждалих Ford, Toyota, Volkswagen Honda та інші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті