Смартфони передають особисті дані користувача в середньому кожні 4,5 хвилини

Смартфони передають особисті дані користувача в середньому кожні 4,5 хвилини

При цьому як Apple, так і Google збирають інформацію однаково ретельно

Смартфони передають особисті дані користувача в середньому кожні 4,5 хвилини
фото Pixaby

Дослідники з Ірландії виявили, що дані користувачів з телефонів відправляються виробнику кожні 4,5 хвилини. При цьому пристроями можна навіть не користуватися, пише irishtimes.com.

Згідно з новим дослідженням, смартфони на Android та iPhone в середньому передають дані в компанію-виробника кожні 4,5 хвилини. При цьому дані відправляються, навіть якщо пристрої не використовуються.

Дослідження, проведене в Дубліні, викликало нові побоювання щодо конфіденційності смартфонів. При цьому вчені стверджують, що вони не змогли знайти істотну різницю між пристроями Apple і Google.

У дослідженні, яке провів професор Дуг Лейт з Центру Connect в Трініті, він дійшов висновку, що iPhone не забезпечує більшої конфіденційності, ніж пристрої від компанії Google.

Однак в дослідженні наголошується, що телефони Google збирають «значно більший обсяг даних про телефони, ніж Apple». В середньому 1 МБ даних відправляється з телефонів Google Pixel кожні 12 годин, порівняно з 52 КБ, які відправляються з iPhone.

Серед даних, які зазвичай відправляють з телефонів – це інформація про SIM-карти і дані про пристрій, такі як серійний номер апарата, IMEI, Wifi MAC-адреса і номер телефону.

«Я думаю, що більшість людей згодні з тим, що Apple і Google повинні збирати дані з наших телефонів для надання таких послуг, як iCloud або Google Drive. Але коли ми просто використовуємо наші телефони в якості телефонів – для дзвінків і нічого більше – набагато важче зрозуміти, чому Apple і Google повинні збирати дані», – зазначив Лейт.

«І все ж у цьому дослідженні ми виявили, що Apple і Google збирають величезну кількість інформації навіть в такій ситуації. Здається, це надмірно і не потрібно», – зазначив науковець.

Як повідомлялося, Amazon зобов'язала водіїв в США погодитися на збір даних з камер у фургонах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті