Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
Британський суд за позовом фармкомпанії «Дарниця» арештував рахунки компанії Metabay

Британський суд за позовом фармкомпанії «Дарниця» арештував рахунки компанії Metabay

Вона може бути причетна до фінансових махінацій у БХФЗ

Британський суд за позовом фармкомпанії «Дарниця» арештував рахунки компанії Metabay
ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ)
фото: bcpp.com.ua

Високий суд справедливості у Лондоні 19 березня, за заявою фармацевтичної компанії «Дарниця» арештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited, що виступає посередником у процедурі закупівлі ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ) фармацевтичної сировини у німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH. Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на адвоката «Дарниці», радника юридичної фірми Aequo Євгена Левицького.

Згідно з повідомленням, щонайменше з 2014 року БХФЗ закуповував фармсировину у німецької компанії Farmaplant за ціною, яка, за оцінкою «Дарниці», є істотно вище ринкової. Суму збитку компанія оцінює у $4,7 млн. Позивач вважає, що суму переплачених грошових коштів Farmaplant перераховувала на рахунок компанії Metabay під виглядом комісії за те, що остання нібито сприяла в укладенні відповідних договорів поставки фармсировини.

Зазначається, що контролером і бенефіціарним власником компанії Metabay є директорка з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька, яка також є донькою голови наглядової ради БХФЗ Миколи Безпалька та Людмили Безпалько, яка очолювала підприємство до 2018 року.

Таким чином, свої вимоги «Дарниця» обґрунтовує тим, що менеджмент БХФЗ вже багато років не просто штучно завищує витрати підприємства, чим завдає збитки як самому підприємству, так і його акціонерам, але й привласнює собі переплачені кошти через вказану схему.

За словами, Євгена Левіцького, адвоката компанії, «Дарниця» звернулася до лондонського суду для того, щоб кошти Metabay не були далі виведені на офшорні рахунки.

«Дарниця», як акціонер з найбільшим пакетом акцій, подала від імені БХФЗ позов до українського суду проти недобросовісних керівників цього підприємства з вимогами компенсувати багатомільйонний збиток, якого зазнав БХФЗ. Саме для того, щоб компенсація дійсно стала реальною, а виведені в офшор кошти нікуди не зникли, англійський суд і прийняв рішення про їх арешт», – розповів Левіцький.

26 березня аналогічне рішення про арешт коштів на рахунках Metabay також ухвалив і швейцарський суд. 16 квітня у Лондоні суд продовжить розгляд справи щодо арешту коштів.

Нагадаємо: 29 жовтня 2020 року Верховний суд підтвердив право власності фармацевтичної компанії «Дарниця» на 30% акцій БХФЗ,  придбаних у 2015 році. Верховний суд також залишив в силі рішення Господарського суду Києва від 4 листопада 2019 року, який встановив, що продаж акцій проходив з дотриманням закону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті