В МВФ вважають, що Україні не варто повертатися до контрольованих цін на газ
Країні слід вирішити також проблему дисбалансів

Повернення до контролю над цінами на природний газ є не тільки вкрай неефективним способом субсидування домогосподарств, а також призводить до зловживання ресурсами через корупцію і стримування впровадження енергоефективності, вважає голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Є – й буде значна частина українського населення, яка не може покрити витрат на газ, тепло, гарячу воду та електроенергію. Найефективніший спосіб підтримати ці домогосподарства – ідентифікувати їх і надати їм фінансову підтримку через бюджет, щоб вони могли оплатити власні комунальні рахунки», – йдеться у повідомленні.
Він також згадав про найбільш ефективний спосіб організації газового ринку.
«Починаючи з 2015 року, здійснюються комплексні зусилля для переходу до відкритого і конкурентоспроможного ринку газу і на оптовому, і на роздрібному рівні. Досягнуто значного прогресу, але цілком функціональний ринок побутового газу ще не створений. Надання домогосподарствам вибору між широким асортиментом продуктів, включаючи контракти з фіксованою ціною, є одним із багатьох необхідних заходів», – сказав Люнгман.
Глава представництва зазначив, що фінансові дисбаланси в електроенергетичному секторі викликають в нього занепокоєння, але запропонував розділити це питання на два: поточний фінансовий дисбаланс і довгострокова енергетична безпека України.
За його словами, є нагальна потреба у визначенні додаткових фінансових ресурсів для електроенергетичного сектора. «Важливою частиною цього є мобілізація фактичних джерел доходів. Просто запозичити більше не є життєздатним вирішенням поточного дисбалансу», – наголосив Люнгман.
Він додав, що Україна використовує застарілу інфраструктуру виробництва електроенергії.
«Переорієнтація і модернізація виробництва електроенергії є необхідною і можливою. Але це потребує планування з метою посилення енергопостачання й енергобезпеки України», – вважає голова представництва МВФ.
Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів доповнив постанову про граничну ціну на газ розміром 6,99 грн за кубометр, прирівнявши об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) до побутових споживачів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].