Для оплати «зеленого тарифу» з початку року не вистачило 2,8 млрд грн

Для оплати «зеленого тарифу» з початку року не вистачило 2,8 млрд грн

Борг за минулий рік – 12,3 млрд грн

Для оплати 	«зеленого тарифу» з початку року не вистачило 2,8 млрд грн
Фото: pixabay.com

Рівень розрахунків держпідприємства «Гарантований покупець» («ГарПок») склав 87% у березні, 93% в січні, досягнувши 90% у лютому. Про це свідчать оновлені дані підприємства.

Згідно з інформацією «ГарПока», у 2020 році рівень розрахунків за «зелену» електроенергію досяг 63% (внаслідок збільшення рівня проплати за квітень з 21% до 49%). 

За прогнозними даними, борг НЕК «Укренерго» за «зелену» енергетику становить 2,8 млрд грн. Борг за минулий рік – 12,3 млрд грн.

Водночас рівень оплати за електроенергію у 2020 році для населення становить 80%: залишаються непогашеними борги за лютий (оплачено 40%), травень (оплачено 36%) і червень (оплачено 56%). Таким чином, залишається заборгованість близько 4,6 млрд грн. Переважно це борги перед НАЕК «Енергоатом».

Раніше VR Capital придбала три вітрові електростанції на Одещині. Компанія оформила угоди про покупку 100% в ТОВ «Арцизька ВЕС», «Арцизька ВЕС-2» і «Кілійська ВЕС» проєктною потужністю 16,5 МВт кожна. Раніше АМКУ схвалив покупку цих активів через британську компанію Elementum (Ukraine) II Limited. Запланований обсяг інвестицій становить 75 млн євро

Mind продовжує публікувати матеріали в рубриці Nota Bene. Інна Коваль, редактор відділу «Промисловість» Mind, розмірковує над глобальним впливом альтернативних джерел генерації на енергосистему, довкілля та економіку в цілому.

За останні п’ять років у «зелену» енергетику України було інвестовано $4,8 млрд. На стадії реалізації знаходяться проєкти на 2,5 ГВт, і це при вже наявних станціях відновлювальних джерел енергетики (ВДЕ) на 5,5 ГВт. 

Втім, Україна підійшла до тієї межі, коли міфи про «зелену» енергетику перетворюються на сувору реальність, що несе ще більші загрози довкіллю, розвитку сталої економіки, збереженню людського потенціалу та робочих місць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті