За минулий рік у світі ввели в дію 238 ГВт сонячних і вітрових електростанцій – звіт
Частка ВДЕ в прирості генеруючих потужностей в світі за 2020 рік склала понад 80%

За минулий рік у світі було введено в експлуатацію понад 260 гігаватів (ГВт) потужностей електроенергетики, які працюють на основі відновлюваних джерел енергії. Про це свідчать дані Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (International Renewable Energy Agency), передає Renewables Now.
Приріст нових потужностей виявився майже на 50% вищим, ніж рік тому.
В новому звіті IRENA вказано, що понад 80% від загального обсягу встановлених у 2020 році генеруючих потужностей припало на ВДЕ, з яких на вітер і сонце – 91%. Збільшення частки відновлюваних джерел енергії відбулося частково через виведення з експлуатації електростанцій, що працюють на викопному паливі, і скорочення введення нових потужностей в цьому сегменті.
У «сонячній» галузі за минулий рік було введено в експлуатацію 127 ГВт нових станцій, а в вітроенергетичному сегменті – 111 ГВт.
Провідним гравцем в галузі відновлювальної енергії став Китай. Загалом за минулий рік в країні було введено в експлуатацію 136 ГВт потужностей (з яких 72 ГВт вітру і 49 ГВт сонячної енергії). Сполучені Штати посіли друге місце з 29 ГВт потужностей. В Африці щорічний приріст склав 2,6 ГВт.

Світова встановлена потужність виробництва відновлюваної енергії на кінець 2020 року становила 2799 ГВт. Водночас загальний обсяг приросту потужностей, що працюють на основі викопного палива, знизився з 64 ГВт у 2019 році до менш як 60 ГВт у 2020 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].