Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Глава Amazon підтримав підвищення корпоративного податку в США

Глава Amazon підтримав підвищення корпоративного податку в США

Іноземні компанії з операціями в США не отримають вигоди від переведення прибутку в країни з нижчими податками

Глава Amazon підтримав підвищення корпоративного податку в США
фото Shutterstock

Головний виконавчий директор гіганта інтернет-торгівлі Amazon.com Джефф Безос підтримує підвищення ставки податку на компанії в США і прагнення президента Джо Байдена сфокусуватися на значних витратах на розвиток інфраструктури країни. Про це глава найбільшого в світі інтернет-ритейлера написав у службовій записці, пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal.

Президент США наприкінці березня представив план розвитку інфраструктури країни на суму понад $2 трлн, який він має намір реалізувати за рахунок збільшення податків.

Зокрема, на модернізацію транспортної інфраструктури буде спрямовано $621 млрд, на підтримку промислового сектору – $300 млрд, на ремонт і будівництво доступного житла – $213 млрд і на розвиток мереж широкосмугового зв'язку – $100 млрд. План також включає введення нового стандарту для сфери енергогенерації, щоб скоротити викиди в секторі до нульового рівня до 2035 року.

Пропозиції Байдена вимагають витрат у розмірі $2 трлн за вісім років. Їх планується покрити протягом 15 років за рахунок підвищення корпоративного податку в країні до 28% з 21%, а також збільшення податку на доходи американських компаній, які вони отримують за кордоном. Крім того, іноземним компаніям з операціями в США буде складніше отримати вигоди від переведення прибутку в країни з нижчими податковими ставками.

«Ми розуміємо, що ці інвестиції вимагають поступок з усіх сторін», – написав Безос. Він сказав, що Amazon «підтримує підвищення ставки корпоративного податку» і очікує прогресу уряду в реалізації цього плану.

Головний виконавчий директор Salesforce.com Inc. Марк Беніофф в цілому підтримав позицію Безоса. При цьому він зазначив, що будь-які зміни в податках повинні відображати ширший рівень оподаткування в світі.

«У випадку зі Сполученими Штатами нам, ймовірно, буде потрібно переглянути і обговорити, якими мають бути податкові ставки, але ми повинні врівноважити це з можливостями США і необхідністю бути конкурентоздатними в світі», – сказав він на заході Всесвітнього економічного форуму.

Міністр фінансів США Джанет Єллен раніше цього тижня заявила про те, що виступає за встановлення мінімальної ставки корпоративного податку в світі.

«Ми працюємо з країнами G20, щоб узгодити глобальну мінімальну ставку корпоративного податку, яка може зупинити «гонку поступок» (конкуренція країн за інвестиції за рахунок пом'якшення податкового режиму), – сказала вона.

Як повідомлялося, США запропонують всім країнам світу ввести єдиний мінімальний податок для бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті