Глава Amazon підтримав підвищення корпоративного податку в США
Іноземні компанії з операціями в США не отримають вигоди від переведення прибутку в країни з нижчими податками

Головний виконавчий директор гіганта інтернет-торгівлі Amazon.com Джефф Безос підтримує підвищення ставки податку на компанії в США і прагнення президента Джо Байдена сфокусуватися на значних витратах на розвиток інфраструктури країни. Про це глава найбільшого в світі інтернет-ритейлера написав у службовій записці, пише FinMarket з посиланням на The Wall Street Journal.
Президент США наприкінці березня представив план розвитку інфраструктури країни на суму понад $2 трлн, який він має намір реалізувати за рахунок збільшення податків.
Зокрема, на модернізацію транспортної інфраструктури буде спрямовано $621 млрд, на підтримку промислового сектору – $300 млрд, на ремонт і будівництво доступного житла – $213 млрд і на розвиток мереж широкосмугового зв'язку – $100 млрд. План також включає введення нового стандарту для сфери енергогенерації, щоб скоротити викиди в секторі до нульового рівня до 2035 року.
Пропозиції Байдена вимагають витрат у розмірі $2 трлн за вісім років. Їх планується покрити протягом 15 років за рахунок підвищення корпоративного податку в країні до 28% з 21%, а також збільшення податку на доходи американських компаній, які вони отримують за кордоном. Крім того, іноземним компаніям з операціями в США буде складніше отримати вигоди від переведення прибутку в країни з нижчими податковими ставками.
«Ми розуміємо, що ці інвестиції вимагають поступок з усіх сторін», – написав Безос. Він сказав, що Amazon «підтримує підвищення ставки корпоративного податку» і очікує прогресу уряду в реалізації цього плану.
Головний виконавчий директор Salesforce.com Inc. Марк Беніофф в цілому підтримав позицію Безоса. При цьому він зазначив, що будь-які зміни в податках повинні відображати ширший рівень оподаткування в світі.
«У випадку зі Сполученими Штатами нам, ймовірно, буде потрібно переглянути і обговорити, якими мають бути податкові ставки, але ми повинні врівноважити це з можливостями США і необхідністю бути конкурентоздатними в світі», – сказав він на заході Всесвітнього економічного форуму.
Міністр фінансів США Джанет Єллен раніше цього тижня заявила про те, що виступає за встановлення мінімальної ставки корпоративного податку в світі.
«Ми працюємо з країнами G20, щоб узгодити глобальну мінімальну ставку корпоративного податку, яка може зупинити «гонку поступок» (конкуренція країн за інвестиції за рахунок пом'якшення податкового режиму), – сказала вона.
Як повідомлялося, США запропонують всім країнам світу ввести єдиний мінімальний податок для бізнесу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].