США запропонують всім країнам світу ввести єдиний мінімальний податок для бізнесу
Американський уряд побоюється, що місцевий бізнес переїде в інші юрисдикції через плани Байдена підняти корпоративний податок

Новий міністр фінансів США Джанет Єллен у вівторок закличе країни світу ввести мінімальний глобальний поріг корпоративних податків, пише Forbes з посиланням на Axios. Вона виступить з першим програмним зверненням на новій посаді (раніше чиновниця очолювала Федеральну резервну систему США).
Як дізнався Axios, США вже ведуть переговори з приводу податків з країнами G20, щоб «зупинити гонку зниження ставок». За словами Єллен, конкуренція повинна полягати не тільки в протистоянні зареєстрованих в США компаній з іншими, але і в забезпеченні стійких податкових систем, щоб уряди отримували достатньо грошей і вкладали їх у суспільні блага. Важливо, щоб всі громадяни «справедливо розділяли ношу фінансування уряду», зазначила Єллен.
Якщо вийде переконати інші країни ввести мінімальний глобальний корпоративний податок, знизиться ймовірність переїзду компаній з США в офшори, вважає Axios. Це актуальне питання, зважаючи на те, що новий економічний план президента США Джо Байдена передбачає підвищення в США податку з корпорацій на третину – з поточних 21% до 28%.
Bloomberg називав збільшення ставки податку найзначнішим в США з часів Білла Клінтона. Воно потрібне для фінансування програми Байдена на $2,25 трлн. До 2017 року податок становив 35%, але потім попередній президент США Дональд Трамп знизив його на 14%.
Середнє значення корпоративного податку в країнах G7 становить 24%, в Євросоюзі – 21,47%, вирахувала організація Tax Foundation.
Виступ Єллен, як планує Вашингтон, задасть тон для міжнародних з'їздів Міжнародного валютного фонду і Світового банку, які почнуться на цьому тижні в віртуальному форматі, вважає Axios. Намагаючись переконати інші країни піти на введення мінімального порогу, Єллен визнає ризик для американської економіки через те, що вона першою і наодинці підвищує податки, зазначив Axios.
Як повідомлялося, Байден представив свій план – другу велику економічну ініціативу після схваленого пакету держпідтримки в пандемію на $1,9 трлн. Перша частина масштабного плану включає витрати на інфраструктуру, підвищення якості життя, соціальні програми та підтримку промисловості. План розрахований на вісім років. Його ще розглядатиме Конгрес.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].