Іспанія щеплюватиме препаратом AstraZeneca тільки людей старше 60 років

Іспанія щеплюватиме препаратом AstraZeneca тільки людей старше 60 років

Влада країни прийняла це рішення після того, як європейські і британські регулятори виявили потенційний зв'язок між препаратом і появою тромбів

Іспанія щеплюватиме препаратом AstraZeneca тільки людей старше 60 років
фото www.flickr.com/photos/infomagzine/50922047677

Іспанія буде вводити вакцину проти коронавірусу AstraZeneca тільки людям старше 60 років. Як повідомляє Reuters, рішення було прийнято після того, як європейські і британські регулятори виявили потенційний зв'язок між препаратом і появою тромбів в головному мозку.

 «Стратегія вакцинації змінюється, і з завтрашнього дня тільки люди старше 60 років будуть вакциновані AstraZeneca», – заявила міністр охорони здоров'я Кароліна Даріас.

Вона додала, що рішення щодо того, чи вводити другу дозу вакцину тим, хто вже отримав першу буде прийнято дещо пізніше.

Нагадаємо: Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) раніше оголосило про 169 випадків рідкісного порушення згортання крові з 34 млн доз, введених в Європі. Більшість з них відбулося у жінок до 60 років і протягом двох тижнів після ін'єкції.

Як повідомлялось, представник EMA заявив про зв'язок між вакциною Vaxzevria, яку розробила компанія AstraZeneca, та виникненням тромбів у щеплених людей. 

На саміті міністрів охорони здоров'я ЄС не вдалося узгодити загальні рекомендації по вакцині. EMA заявило, що країни повинні встановити свої власні правила.

Іспанія оголосила про це рішення услід за Італією. На початку квітня Міністерство охорони здоров'я Нідерландів розпорядилося призупинити вакцинацію від коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca осіб молодше 60 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті