Німеччина починає переговори щодо закупівлі російської вакцини «Спутнік V»

Німеччина починає переговори щодо закупівлі російської вакцини «Спутнік V»

Глава МОЗ Кіпру наполягає на спільному підході ЄС щодо російської вакцини

Німеччина починає переговори щодо закупівлі російської вакцини «Спутнік V»
фото www.flickr.com/photos/191982433@N06/51020352776

Глава МОЗ Німеччини Єнс Шпан повідомив міністрам охорони здоров'я країн Європейського союзу, що Берлін починає переговори про покупку російської вакцини проти коронавірусу «Спутнік V». Про це виданню Politico повідомили три європейських дипломати.

Вони розповіли, що Шпан оголосив про це під час відеоконференції міністрів охорони здоров'я ЄС незабаром після того, як прем'єр-міністр Баварії Маркус Зодер заявив, регіон веде переговори з російськими виробниками про закупівлю 2,5 млн доз «Спутніка V».

Під час відеоконференції міністр охорони здоров'я Мальти Кріс Ферн закликав до спільного підходу ЄС і попросив Єврокомісію розпочати переговори про покупку російської вакцини, щоб весь блок міг використовувати вакцину одночасно, як тільки вона отримає схвалення регулюючого органу.

Однак комісар ЄС з охорони здоров'я Стелла Кіріакідіс категорично стверджує, що ЄК не може цього зробити. За її словами, керівництво ЄС не може підписати попередній договір купівлі-продажу.

Неофіційна відеоконференція відбулася в середу ввечері після того, як Європейське агентство з лікарських засобів оголосило раніше в той же день про зв'язок між вакциною Vaxzevria, яку розробила компанія AstraZeneca, та виникненням тромбів у щеплених людей. Також регулятор заявив, що кожна країна має самостійно вирішувати чи вакцинувати населення цим препаратом.

Деякі міністри охорони здоров'я висловили розчарування тим, що агентство не дало більш чітких рекомендацій країнам ЄС, змушуючи країни діяти відповідно до своїх власних керівних принципів.

Наразі «Спутнік V» знаходиться на розгляді Європейського агентства з лікарських засобів. Видання FT повідомило, що зараз агентство перевіряє, чи дотримуються російські виробники вакцин європейських правил проведення клінічних випробувань.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло